MojAndroid

Online obťažovanie je problémom od doby, keď vznikla online komunikácia. Spoločnosť Facebook je známa tým, že prijala rozličné opatrenia na boj proti zneužívaniu a šikanovaniu na svojej platforme. Zdá sa, že populárna sociálna sieť pracuje na ďalšej funkcii vyhradenej pre tento účel. Používatelia budú čoskoro môcť blokovať komentáre obsahujúce presne špecifikované slová, frázy,  či dokonca emoji, ktoré sa potom už nebudú zobrazovať na ich časovej osi.

Podľa informácie zdieľanej na Twitteri, vyvíjaná funkcia umožní vybrať si slová, reťazce slov a emoji, ktoré nechcete vidieť v komentároch svojej časovej osi. Komentáre obsahujúce takéto výrazy sa budú naďalej zobrazovať len ľuďom, ktorí ich zverejnili a ich priateľom, ale nikomu inému.

30.11.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Argentum

    Pamätám sa, že v roku 1990 a vo všetkých nasledujúcich všetci mali potrebu kameňovať “komunistov” za cenzúru, teraz od Facebooku po posledné diskusné fórum všetci kontrolujú príspevky, neumožňujú ich uverejňovať na základe pravidiel ktoré si sami odsúhlasili. TO JE SLOBODA ! ! ! Tak ako to bolo aj s ŠTB – “všetkých vás sledovala”, a o čo sme lepší teraz? Keď máme všade kamery ktoré nás nielen sledujú, ale všetko aj archivujú? Dôležité je, že žijeme v demokratickej spoločnosti, máme občianske práva, súkromie a slobodu. :) :) :)

+