MojAndroid

Facebook podľa najnovších správ pripravuje vlastnú aplikáciu, ktorá by jej používateľom umožnila komunikovať anonymne, bez potreby používať mená alebo inú identitu. Aplikáci vytvorená pod dohľadom Josha Millera má používateľom ponúknuť možnosť voľby medzi skutočným menom alebo pseudonymom. Práve tento má priniesť väčší pocit bezpečnosti a súkromia ako pri bežných komunikačných prostriedkoch, v korých ľudia posielajú správy pod svojim skutočným menom.

Presné podrobnosti ohľadom aplikácie zatiaľ nie sú známe, ako ani to, či sa bude Facebook snažiť konkurovať iným aplikáciám s podobným zameraním na anonymitu – napríklad aplikácie Secret a Whisper.  V súčasnosti je veľmi populárnou aplikácia Messenger, ktorá sa teší obľube u miliónov používateľov. Otázne stále ostáva, či Facebook dokáže presvedčiť ľudí, že aplikácia poskytuje skutočne to súkromie, ktoré by v nej mohli hľadať. Práve sociálna sieť pod vedením Marka Zuckerberga sa totižto stala zdrojom mnohých pochýb týkajúcich sa bezpečnosti osobných údajov. Tie spoločnosť vo veľkom využíva aj na reklamné účely.

Náš tip
Facebook použije dáta na cielenú reklamu aj mimo sociálnu sieť

Zdroj: theverge

8.10.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+