MojAndroid

Podľa zástupcu spoločnosti Facebook, Chrisa Coxa, vyvíja spoločnosť aplikácie určené pre virtuálnu realitu. Potvrdil to na mediálnej konferencii Code Media v Dana Pointe, na ktorej sa nechal počúť, že “Facebook pracuje na aplikáciách pre virtuálnu realitu”. Cox ich detailne neopisuje, no ich fungovanie si predstavuje tak, že ľudia by prostredníctvom nich mohli zdieľať napríklad aktuálne prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Takejto aplikácie sa však tak skoro nedočkáme a na Facebook vo virtuálnej realite si tak ešte počkáme.

Potrvá ešte dlho, kým budú mať všetci VR headsety“, povedal Cox. Záujem spoločnosti o virtuálnu realitu je zrejmá už , ktorý stojí za vývojom okuliarov Oculus Rift. Tie ste si mohli vyskúšať aj na minuloročnej Orange Android Roadshow. Facebook tiež hľadá nové spôsoby využitia tejto technológie, čo dokazuje aj prvý VR film, ktorý spoločnosť vytvorila v spolupráci s veteránmi zo známeho Pixaru. “Predstavte si, že so svojimi priateľmi nebudete zdieľať len momenty, ale celý zážitok a dobrodružstva“, povedal Mark Zuckerberg pri kúpe Oculusu.

Náš tip
Oculus je priekopník vo filmovej reči virtuálnej reality

Zdroj: verge

18.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+