MojAndroid

Facebook už dávno nie je iba zdrojom informácií o aktuálnom dianí v životoch vašich priateľov a známych. Čoraz častejšie sa na najväčšiu sociálnu sieť obraciame aj vtedy, keď si chceme prezrieť najaktuálnejšie informácie z viacerých zdrojov. Hoci existuje niekoľko spôsobov, ako na Facebooku sledovať iba správy z informačných zdrojov, Facebook teraz pripravuje ďalšiu novinku. Tou by mala byť aplikácia, ktorá vás automaticky upozorní na horúce novinky zo sveta.

V aplikácii sa jednoducho prihlásite na odber noviniek z vami vybraných zdrojov. Aplikácia vás v prípade horúcej novinky upozorní, pričom v upozorneniach sa zobrazí nadpis článku spolu so stručným 100-znakovým popisom a priamym odkazom na článok. Vďaka tomu, že aplikácia jednoducho zobrazuje nadpisy článkov, krátke zhrnutia a odkazy na článok, poskytovatelia týchto článkov ich nemusia nijako špeciálne upravovať, a tak by mala byť pre nich táto služba o čosi zaujímavejšia ako špeciálne aplikácie, v ktorých sa zobrazujú celé články. Na druhej strane, podobnú funkcionalitu ponúkajú aj rôzne iné aplikácie, kde je možné jednoducho si nastaviť upozornenia s horúcimi novinkami. Je preto otázne, aké výhody ponúkne novinka od Facebooku a či si ju osvojí dostatočné množstvo užívateľov.

Zdroj: Business Insider via engadget

12.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+