MojAndroid

Spoločnosť Facebook už v máji riešila selekciu reklám práve ohľadom tematiky volieb v USA. Tentokrát začína plniť ďalší zo svojich sľubov. Novým API uľahčuje prácu novinárov a výskumníkov v oblasti analýzy reklám.

Voľby boli označené

Práve pred pár mesiacmi začal Facebook s niečím, čo sľuboval už istý čas. Reklamy, ktoré akokoľvek súviseli s voľbami v Spojených Štátoch Amerických boli označené. Zobrazovali sa tak informácie ohľadom toho, kto si dal danú reklamu zaplatiť. Takisto boli k dispozícii linky, ktoré vás dostali do prehľadných archívov. Teraz jedna z najúspešnejších sociálnych sietí vypúšťa API, ktoré uľahčí analýzu ďalších reklám.

V minulosti boli reklamy súvisiace s voľbami označované
V minulosti boli reklamy súvisiace s voľbami v USA označované

Zatiaľ len pre vybraných ľudí

API (Application programming interface, vo voľnom preklade “programovacie prostredie aplikácií”), ktoré Facebook v poslednej dobe začal uvoľňovať, umožní (zatiaľ len užšiemu výberu vyvolených) ľahšiu analýzu reklám, ktoré sa zobrazujú na sociálnej sieti. Pre novinárov, výskumníkov, akademikov a iných budú k dispozícii informácie ako trvanie reklamy, jej pôvodca. Ďalej aj štatistiky o prehliadaní, dosah v rámci vekových kategórií, lokalít alebo pohlaví.

Nová technológia je zatiaľ prístupná len pre vybranú skupinu ľudí, pričom záujemcovia sa môžu hlásiť aj na tomto linku (vybraní budú až po prvej fáze testovania). Oficiálna verzia bude zdokonalená na základe spätnej väzby testujúcich a vypustená bude až v septembri, ako sa vyjadril Rob Leathern vo svojom príspevku na blogu.

Ďalšie články ku téme:

Náš tip
Facebook vylepší živé videá. Pribudnú ankety, komentáre a ďalšie interaktívne prvky

Náš tip
Sľubovali veľké výhry na Facebooku. Po dvoch dňoch už podvodné stránky neexistujú

28.8.2018
Zdroj: Engadget

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+