MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť Facebook predstavila na výročnej developerskej konferencii f8 niekoľko noviniek, vrátane funkcie anonymného prihlásenia (Anonymous Login) a novej verzie prihlasovania (Facebook Login). V oboch prípadoch sa jedná o zvýšenie kontroly nad prihlasovacími údajmi, ktoré boli vytvorené na podnet používateľov. Tí v mnohých prípadoch pociťovali strach pri zdieľaní osobných informácií s aplikáciami a požadovali väčšiu kontrolu.

Anonymné prihlásenie v podstate umožňuje používateľom vyskúšať webovú aplikáciu na Facebooku bez toho, aby museli odosielať akékoľvek informácie o ich osobe. Prihlásenie v anonymite je možné realizovať bez prihlasovacích údajov a neskôr, keď si používateľ overí relevanciu novej aplikácie, bude mať možnosť prihlásenia pod vlastným kontom tak, ako tomu bolo doteraz. Novú funkciu však Facebook zatiaľ testuje len s niekoľkými partnerskými developermi, pričom ďalšie rozšírenie by sme mali pozorovať v najbližších mesiacoch.

Ďalšou spomínanou zmenou je vynovený Facebook Login. V minulom roku sa prostredníctvom Facebooku prihlásilo do aplikácií alebo internetových stránok viac než 10 miliárd ľudí, čo je dôkaz, že táto forma je viac než populárna. Opäť sme však ako používatelia nemali dostatočne prehľadný spôsob, ako kontrolovať poskytované osobné údaje. S novým prihlasovaním si budú ľudia môcť vybrať aké dáta aplikácia alebo stránka dostane a budú mať tiež možnosť odškrtnúť jednotlivé kategórie dát a zamedziť ich odoslaniu. Napríklad, ak sa niekto chce podeliť o svoju e-mailovú adresu, ale nie s dátumom narodenia, bude m bude mu to umožnené.

novy facebook login

 

Prihlasovanie prostredníctvom Facebooku sa vďaka novým možnostiam kontroly stane v očiach používateľov dôvernejšie a zrejme aj používanejšie. Do akej miery kontrolujete poskytované osobné údaje pri používaní Facebooku ?

 Zdroj: Facebook

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+