MojAndroid

Pamätáte si na situáciu, keď spoločnosť Facebook pridala magické tlačidlo HD, ktoré prinieslo fotografie vo vysokom rozlíšení? Podobná situácia sa pred časom odohrala po stránke prehrávania videí. O čosi podobné sa teraz snaží aj vo svojej službe Messenger. Mnoho fotografií zaslaných touto službou bolo silno komprimovaných a strácalo detaily. Teraz prichádza možnosť odosielania 4K fotografie!

Náš tip
AKTUALIZÁCIA: Prieskumník nekončí! Išlo o chybu na strane Facebooku
Náš tip
Je možné veriť tomu, čo nám vyhodí na oči náš vyhľadávač? Google je príkladom, že nie

4K fotografie v aplikácii Messenger sú realitou

Messenger v najnovšej aktualizácii teda ponúka možnosť odoslania fotografie v rozlíšení 4K. Konkrétne rozlíšenie fotografie však činí 4096 x 4096 pixelov, čo môže byť približne ekvivalent 16 megapixelov. Ďalšou zaujímavou informáciou je, že podľa slov Facebooku, 4K fotografie budú odosielané rovnakou rýchlosťou ako fotografie doteraz. Nie je jasné, ako chce Facebook dosiahnuť tento výkon. Je možné, že fotografia sa vám okamžite zobrazí v nižšom rozlíšení a po čase sa aktualizuje do spomínaného rozlíšenia 4K.

Náš tip
Facebook spojí Príbehy s Mojím dňom v službe Messenger

Spoločnosť Facebook neváha a neustále pridáva do svojich služieb nové funkcionality. V rámci ďalších vylepšení by sme podobnú funkciu uvítali aj v rámci prostredia samotnej aplikácie Facebook. Momentálne sú 4K fotografie dostupné po aktualizácii v USA, Kanade, Francúzsku, Austrálii, Spojenom kráľovstve, Singapure a Južnej Kórei. Ďalšie krajiny by sa mali pridať už v najbližších dňoch až týždňoch.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: phandroid

22.11.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+