MojAndroid

Spoločnosť Facebook približne pred mesiacom predstavila svoje nové zariadenie Surround 360. Ide o špeciálnu kamerovú zostavu, ktorá tvorí 360° video pre virtuálnu realitu. Mark Zuckerberg teraz na svojom profile zverejnil prvé takéto video a musíme uznať, že výsledok stojí skutočne za to.

Náš tip
BMW používa na návrh nových modelov áut virtuálnu realitu a HTC Vive

Surround 360 používa systém 17 kamier, pričom až 14 z nich je širokouhlých a sú umiestnené po obvode strednej časti zariadenia. Vďaka tomu je snímané skutočne celé okolie bez toho, aby bola zaznamenaná akákoľvek časť samotného zariadenia. Výsledkom je, že pri použití VR headsetu budete mať pocit, že sa skutočne nachádzate na danom mieste. Tým je v tomto prípade Grand Central Terminal v New Yorku, kde v priebehu niekoľkých minút môžete sledovať cestujúcich a ich rodiny.

Prvé 360° video od Marka Zuckerberga

Výsledok si môžete pozrieť na počítači, mobilnom zariadení, alebo aj prostredníctvom VR headsetu. Na smartfóne ale poteší možnosť jednoduchého nakláňania zariadenia do strán, prípadne môžete využiť dotykovú obrazovku a poobzerať sa po obrovskom priestranstve tak. Veľmi dôležitú úlohu tu hrá aj zvuk, ktorý sa šíri zo strán a vďaka ktorému si tak budete vedieť lepšie vychutnať video.

Zdroj: Mark Zuckerberg (Facebook) via engadget

18.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+