MojAndroid

Nie je to tak dávno, čo nám Facebook ukázal prvé 360° video natočené špeciálnou kamerou Surround. Oveľa jednoduchšie je ale vytváranie 360° fotografií, čo už nie je žiadna novinka, no Facebook konečne umožní jednoduchšie zdieľanie takéhoto obsahu. Sociálna sieť teraz prináša novinku pre všetkých svojich používateľov, pričom pre jej využívanie nie je potrebný žiaden špeciálny hardvér a ani softvér.

Jednoducho stačí, aby ste so svojim smartfónom odfotografovali niečo v režime Panoráma. Samozrejme, môžete využiť aj špeciálnu aplikáciu určenú na fotografovanie 360° fotografií a teoreticky by mali vyhovovať aj aplikácie fotoaparátu, ktoré túto funkciu majú už predinštalovanú. Výhodou je, že Facebook tieto výsledky automaticky pretransformuje do formátu, s ktorým sa bude dať pracovať na sociálnej sieti. To v praxi znamená jednoduché prezeranie fotografií či už v mobilnom zariadení, alebo kurzorom na obrazovke počítača.

Okrem toho budú mať výhodu aj majitelia zariadenia Samsung Gear VR, ktorí si budú môcť 360° fotografie užiť aj v prostredí virtuálnej reality. Hoci ide iba o menšiu novinku, je veľmi pravdepodobné, že odteraz uvidíme na sociálnej sieti oveľa viac takýchto fotografií. Tie sme síce mohli vytvárať už dávnejšie, no je veľmi dôležité, že najväčšia sociálna sieť nám takto pomôže pri ich zdieľaní.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Facebook via Android Central

11.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+