MojAndroid

Facebook dnes predstavil prvú aplikáciu, ktorá spája svet sociálnej siete s virtuálnou realitou od Oculusu. Pre používateľov a majiteľov VR headsetov je teraz dostupná nová aplikácia Facebook 360, ktorá je akýmsi centrálnym hubom pre 360° videá a fotografie zverejnené na sociálnej sieti. Aplikácia je dostupná iba pre headsety Gear VR a stiahnuť sa dá z obchodu Oculus Store.

Facebook 360 - Grid

Pri spustení bude Facebook 360 disponovať štvoricou hlavných feedov, ktoré používateľovi sprístupnia obsah z rôznych kategórií. Ten bude mať pritom pred sebou prostredie, ktoré je samozrejme prispôsobené pre interakciu vo virtuálnej realite. Facebook tak umožní prehľadávať verejne dostupné videá a fotografie priamo vo virtuálnej realite, alebo sledovať len tie, ktoré publikovali vaši priatelia. Samozrejmosťou je aj záložka s obľúbenými videami, ktoré ste si uložili a vlastná časová os, kde nájdete všetky videá a fotografie, ktoré ste zverejnili na sociálnej sieti.

Facebook 360 - Title Card

Aplikácia umožní používateľom posielať pri sledovaní obsahu reakcie, pričom ďalšie sociálne funkcie majú pribúdať časom. Facebook 360 je tak prvým krôčkom sociálnej siete k tomu, aby sa stala veľmocou vo svete virtuálnej reality. Facebook má na to prostriedky a hlavne takmer dve miliardy používateľov, ktorí by v budúcnosti mohli používať sociálnu sieť práve prostredníctvom virtuálneho sveta.

Náš tip
Hugo Barra našiel nové pôsobisko vo Facebooku. Bude viesť oddelenie virtuálnej reality

Zdroj: Facebook

 

9.3.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+