MojAndroid

Sociálna sieť Facebook sa v poslednej dobe stáva najmä terčom kritiky vzhľadom k problémom ako Cambridge Analytica a ďalším kauzám. Teraz prichádza ďalšia rana pod pás. Facebook totiž môže veľmi ľahko prísť o druhé miesto medzi najpopulárnejšími stránkami v Amerike. Dobieha ho aktuálne tretia známa služba YouTube.

Facebook vs YouTube?

Rebríčku s pomerne vysokým náskokom v miliardách, čo sa týka mesačnej návštevnosti, kraľuje Google. Druhé miesto má aktuálne Facebook (4,7 miliardy) a hneď za ním je YouTube (4,5 miliardy). Štvrté a piate miesto obsadili s odstupom niekoľkých ďalších miliárd služby Yahoo a Amazon. Avšak otázkou ostáva, či za vzniknutú situáciu môžu skutočne jemne kontroverzné problémy spoločnosti Facebook, alebo rastúca popularita služby YouTube.

Služba YouTube je zameraná na sledovanie videí, čo je aj jej primárnou funkciou. Hoci sledovanie videí umožňuje aj Facebook (a zaznamenáva momentálne pomerne úspech po stránke pridávania videí používateľmi), YouTube je po stránke sledovania či odoberania videí predsa len pravdepodobne o krok ďalej. Ktorú z dvojice služieb preferujete vy? Myslíte si, že sa Facebook udrží na druhej priečke aj naďalej? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Facebook a Instagram prináša nový nástroj na kontrolu času stráveného v týchto aplikáciách
Náš tip
Na týchto Android smartfónoch si najviac užijete sledovanie YouTube videí. Je na zozname aj ten váš?

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+