MojAndroid

V Android Markete sa objavila ďalšia z verzií populárnej aplikácie pre sociálnu sieť Facebook. Dnes ráno sme si ju stiahli aj my a musíme povedať, že sme sa zaradili do zoznamu používateľov, ktorí vyslovujú nespokojnosť s najnovšou verziou, ktorá mala priniesť „vychytanie“ chýb z predošlej verzie 1.8.2. Upozorňujeme, aby ste si zozálohovali terajšiu verziu, pre prípadné obnovenie!

Verzia Facebook pre Android 1.8.3 neprináša nijaké prevratné novinky, skôr sa jedná o verziu, ktorá mala opraviť dlhodobo pretrvávajúce problémy s UI aplikácie Facebook. Po spustení novej verzie však na našom redakčnom Samsung Galaxy S2 s Androidom 2.3.4 Facebook pre Android spôsobil niekoľko problémov a zasiahol svojím UI až do chodu samotného Androidu. Samotné reakcie používateľov na Android Markete v hodnoteniach hovoria za všetko a Facebook sa závratnou rýchlosťou blíži k hodnoteniu pod 50 % (známka 2,5), najmä pribúdajúcimi hodnoteniami nespokojných používateľov na úrovni jednej hviezdičky.

Problémom naďalej ostáva aktualizácia Noviniek, ktorá sa dá teraz vytvoriť len vypínaním a opätovným spúšťaním aplikácie. Nemôžeme nahliadnuť do histórie a aplikácia je naďalej veľmi pomalá. Navyše spôsobuje problémy s OS Android, keď sme pri spustení informácií o aplikácii Facebook získali z obrazovky „stroboskop“ vhodný aj na menšiu diskotéku. Jemným zlepšením by mohlo byť, úplne odinštalovať Facebook, prečistiť cache a opäť nainštalovať novú verziu.

Na záver musíme povedať, že naše hodnotenie najnovšej aktualizácie je veľmi podpriemerné a je na úrovni blížiacej sa k nule. Veríme, že vývojári Facebooku začnú svoje verzie konečne pred uverejnením na Android Markete aj testovať. Inak sa z používateľov tejto aplikácie stávajú v takejto podobe spolupráce testovacie králiky v klietkach. Všetkým, ktorí zatiaľ nepreviedli aktualizáciu, odporúčame počkať do ďalšej verzie.

Zdroj, foto: Android Market

Facebook pro Android
Facebook
Verzia Závisí od zariadenia (16. 2. 2012)
Veľkosť Závisí od zariadenia

Zadarmo

 

16.2.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+