MojAndroid

Iba pred pár dňami vyšla na povrch správa, že FaceApp zbiera údajne informácie o svojich používateľov pre Rusko. Vedeli ste však, že je možné požiadať o kompletné vymazanie vašich údajov zo serverov? Nie je to pritom vôbec zložité a učiniť tak môžete v samotnej aplikácii.

Verzia: 2.0.949
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.0.949
Aktuálna cena: Zdarma

Krok, ktorý stojí za zváženie

V každom prípade ide o aplikáciu, ktorá je určená čisto na pobavenie. Kedže však vaša tvár musí byť spracovaná na externom serveri, ten dokáže tieto odosielané fotografie ukladať. FaceApp teraz zdôrazňuje, že im záleží na súkromí svojich používateľov. Dáva najavo, že existuje možnosť, ako požiadať o zmazane vašich údajov zo servera.

Ako na to?

Stačí prejsť do ozubeného kolieska v ľavom hornom rohu. Tam kliknite na “Report bug and send logs”. Sem napíšte napríklad “Privacy – I would like to request the data removal”. Týmto požiadate vývojárov o odstránenie vašich dát. Na záver stlačte “Report” v pravom hornom rohu.

Tento jednoduchý návod bol uverejnený na stránke thenextweb.com. Zmazanie dát môže trvať i dlhšiu dobu. Tím podpory je momentálne v plnom vyťažení, z dôvodu veľkého množstva požiadavok od ostatných používateľov. Je však iba na vás, či si prajete vaše dáta zo serverov zmazať, alebo je vám to jedno.

Náš tip
FaceApp pobláznila internet. Je však aplikácia bezpečná? Môžete prísť o súkromie

24.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+