MojAndroid

Každý rok sa pri predstavení nových vlajkových smartfónov od Samsungu opakuje tá istá otázka – o koľko je verzia s Exynosom horšia ako verzia so Snapdragonom? Exynosy, ktoré si Samsung vyrába sám, sa v posledných rokoch nedokázali vyrovnať procesorom od spoločnosti Qualcomm. Či už výkonom, teplotou alebo optimalizáciou batérie. Avšak najnovší Exynos 2100 zvíťazil nad procesorom Snapdragon 888 v novom teste výdrže batérie, informuje portál Sammobile.

Test vykonal technologický kanál PBKreviews, avšak nebola to žiadna sláva. Tento test trval až neuveriteľných 30 minút a obe zariadenie vybil len po hranicu 90 %.

Počas testu mali mali oba varianty modelu Galaxy S21 Ultra nastavený jas displeja na najvyššej úrovni a mali vypnutú možnosť adaptívneho jasu a taktiež ďalšie funkcie, ktoré šetria batériu.

Samsung dodržal svoje sľuby

Po ukončení testu mala verzia s Exynosom 89 % batérie, zatiaľ čo verzia so Snapdragonom mala o dve percentá menej. Pri teste bolo viditeľné, že Snapdragon 888 zápasil so záťažou viac a miestami nasilu znížil jas obrazovky častejšie ako Exynos 2100.

Snapdragon 888 vs Exynos 2100

Teplotami na tom boli tiež podobne, Snapdragon mal na konci testu teplotu 42,7 °C a Exynos o 2,4 °C menej. Avšak tieto rozdiely sú zanedbateľné a pri bežnom používaní by ste si ich nevšimli. O predchádzajúcej generácií Exynos procesorov sa to ale povedať nedá. Minuloročný Exynos 990 mal v porovnaní so Snapdragonom 865 výrazne horšie teploty a používateľom prehrievanie výrazne znepríjemňovalo používanie smartfónu.

Ideálne by bolo, ak by tento test skončil, až keď sa oba smartfóny vybijú. Avšak už aj pri takomto krátkom teste je vidieť, že Exynosy sa konečne vyrovnali konkurencii.

Náš tip
Samsung by mohol predstaviť smartfón s otočným fotoaparátom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+