MojAndroid

Titulky technologických webov síce posledný mesiac plní Qualcomm Snapdragon 888, ale budúci rok by sme sa mali dočkať aj ďalších špičkových čipsetov. Jedným z nich bude aj Exynos 2100. Portál GSMarena informuje, že výrobca Samsung už dokonca oficiálne oznámil dátum jeho predstavenia.

Exynos 2100 bude predstavený dva dni pred premiérou Samsungu Galaxy S21

Samsung zverejnil dátum predstavenia prostredníctvom 15-sekundového videa na svojom oficiálnom Youtube účte. V ňom síce nie je priamo napísané, že ide o Exynos 2100, ale pretože Exynos 1080 sa už predstavenia dočkal, tak je to prakticky isté. V samotnom videu nie je ani dátum predstavenia, ale je priamo potvrdený v popise videa. Tým dátum má byť 12. január 2021. Len o dva dni neskôr by mala byť pritom predstavená séria vlajkových smartfónov Samsung Galaxy S21. A práve Samsung Galaxy S21 by mal Exynos 2100 pohánať na európskom a indickom trhu.

Pre americký, čínsky a juhokórejský trh by mala byť už tradične určená verzia s riešením od Qualcommu. V tomto prípade pôjde o Snapdragon 888. Jeho výrobca Qualcomm dnes dokonca zverejnil jeho oficiálne výsledky v benchmarkoch. Na výsledky čipsetu Exynos 2100 si budeme musieť pravdepodobne počkať až do januára. V posledných rokoch ale čipsety značky Exynos čelili kritike za znateľné nižší výkon než ponúkali konkurenčné čipsety Qualcommu. Navyše sa s nimi smartfóny často prehrievali a mali väčšiu spotrebu energie.

Niektoré špecifikácie Exynosu 2100 sú už známe

Čipset Exynos 2100 by mal byť vyrobený 5nm výrobným procesom a mať osemjadrový procesor. Hlavným jadrom bude nový ARM X1 taktovaný až do frekvencie 2,91 GHz, ktorý sa bude využívať pri najnáročnejších činnostiach. Pre bežnej činnosti sa čipset spoľahne na trojicu Cortex-A78 jadier s frekvenciou až 2,81 GHz.

Pri pohotovostnom režime s bežiacimi procesmi na pozadí sa využije štvorica úsporných jadier Cortex-A55 s frekvenciou 2,21 GHz. O výkon v mobilných hrách sa má postarať grafické jadro Mali G78. Okrem neho sa počíta aj s novým neurónovým a obrazovým ISP čipom.

Náš tip
Samsung Galaxy S20 FE: Nadstavba One UI 3.0 je konečne dostupná

 

 

 

19.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+