MojAndroid

Dnešné smartfóny s napevno vstavanými batériami nie sú práve najvhodnejšie pre náročných používateľov. Ak s nimi totižto nezaobchádzate práve najšetrnejším spôsobom môže sa stať, že po pol dni už nebudete môcť zariadenie naplno využívať. Hoci existujú výnimky, u väčšiny smartfónov budete odkázaní na dennodenné nabíjanie, čo môže byť v niektorých prípadoch problém. A ak sa nechcete obmedzovať, musíte so sebou nosiť externú batériu, ktorá zariadenie udrží v chode aj v prípade, že vstavaná batéria dôjde na hranicu vybitia. Tzv. powerbanky ale dokážu byť pekne nepraktické, čo sa však snaží zmeniť nová IndiGoGo kampaň na zariadenie s názvom POP.

stopmessingwithcables_aewccy

POP je malá externá powerbanka, ktorú je možné pripevniť na zadnú stranu smartfónu. V jej vnútri sa nachádza vymeniteľná 1800 mAh batéria zo smartfónu Samsung Galaxy S2. So sebou tak môžete mať hneď niekoľko kusov, ktoré váš smartfón podržia aj v prípade tých najnáročnejších dní. Prakticky je vyriešené aj nabíjanie. To sa realizuje cez microUSB konektor na zariadení POP, ktorý dobíja vnútornú batériu a zároveň aj batériu napájaného smartfónu. Konštrukcia je pevná a odolná voči mechanickému poškodeniu, bez batérie váži len 15 gramov. Pevné prichytenie o zadnú stranu smartfónu sa realizuje prostredníctvom gelových prúžkov. Jedinou nevýhodou POP je, že ho je možné použiť len na smartfónov s microUSB konektorom umiestneným zo spodnej strany v strede.

pop

Cena tohto zariadenia je pri predobjednávke na IndieGoGo 15 dolárov bez batérie. Ak budete mať záujem aj o batériu, tak POP vás vyjde na 22 dolárov.


Zdroj: indiegogo

17.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+