MojAndroid

Prednedávnom sme vás informovali o tom, že istému používateľovi Samsung Galaxy S III sa stalo počas nabíjania to, že jeho miláčik začal horieť. Na základe tohto prípadu spoločnosť Samsung okamžite reagovala a dala sa do vyšetrovania celého prípadu. Dnes už poznáme výsledky a v nasledujúcich riadkoch vás s nimi oboznámime.

Výrobca telefónu, spoločnosť Samsung, si najala na celý prípad nezávislých odborníkov – vyšetrovateľov z Britského protipožiarneho úradu (FIUK), ktorí zverejnili zaujímavú správu.

Ukázalo sa, že zdrojom energie zodpovedného za generovanie tepla bolo externé zariadenie“ a samotný telefón nie je zodpovedný za príčinu požiaru“. Jediný spôsob, ako bolo možné vytvoriť podobné poškodenie, bolo možné len pomocou umiestnenia prístroja alebo jeho časti do mikrovlnnej rúry.“  

Keď sa šíriteľ, jej tvorca, tejto správy o explózii telefónu počas nabíjania mal postaviť zoči-voči tomuto vysvetleniu, na margo celej záležitosti len povedal: „Odvolávam svoje pôvodné vyhlásenie. Poškodenie telefónu bolo spôsobené inou osobou, aj keď sa pokúšali telefón zachrániť, neskôr spôsobili škodu na telefóne, ktorú ste mohli vidieť. Pri prvom dojme mi napadla mažnosť, že telefón bol vystavený „zvýšenému pôsobeniu energie“, ale neprejavila sa žiadna chyba. Nebol to úmyslený čin, ale len hlúpa chyba.“

Zdroj: Samsung, Boards.ie

Samsung Galaxy S III

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich)4,8"
Quad-core 1.4 GHz Cortex-A9720x1280
1 GB8MPx
16/32/64 GBFullHD 1080p (1920x1080) @ 30fps

 

 

 

7.7.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+