MojAndroid

Naše redakčné auto Peugeot 308 sme na dva týždne vybavili novým príslušenstvom – držiakom ExoMount Touch CD. Ten má netradičnú konštrukciu a najmä spôsob uchytenia, ktorý sa upevňuje do štrbiny na CD v autorádiu. Či má toto netradičné uchytenie zmysel a ako celý držiak hodnotíme, si môžete prečítať v nižšie písanej recenzii. V nej opisujeme aj to, pre koho je tento držiak vhodný a aké sú jeho výhody a nevýhody. Nezabudnite ani na cenu tohto príslušenstva, ktorú nájdete na konci recenzie.

exomount-touch-cd-2

KONŠTRUKCIA

Celý držiak ExoMount Touch CD je vyrobený z plastu. Konštrukcia je prispôsobená jeho použitiu, a tak väčšiu časť držiaku tvorí systém, ktorý sa vkladá do štrbiny CD mechaniky. Samotný držiak má polohovateľnú hlavicu a vďaka uchopeniu so strunou dokáže uchytiť zariadenia do šírky zhruba 8 cm. Počas obdobia testovania sme do neho vkladali rôzne zariadenia a so žiadnym z nich sme nemali problém. Zaujímavým je ale skôr uchopenie samotného držiaka do rádia. Úchop držiaku má dve časti, ktoré skrutkou vyklopíte do opačných strán, čím držiak ExoMount Touch CD upevníte priamo v rádiu. Tento spôsob je ale vhodný skôr na vstavané rádiá s CD, nakoľko hmotnosť zariadenia môže spôsobiť poškodenie rádia s odoberateľným predným panelom.

exomount-touch-cd

Na pozadí držiaku smartfónu si môžete všimnúť tlačidlo v tvare loga spoločnosti. To slúži na automatické zavretie vysúvacích ramien v okamihu, ako vložíte smartfón do držiaku. Struna, ktorá ramená vráti späť, je ale dosť silná a niekedy sme mali pocit, že môže zariadenie aj poškodiť. Tomu ale bráni mäkká výstielka z vnútornej strany ramien, ktorá je izoláciou medzi tvrdým plastom a samotným smartfónom.

HODNOTENIE a CENA

Celkovo hodnotíme myšlienku držiaku ExoMount Touch CD, a najmä jeho upevnenia, ako rozhodne zaujímavú, avšak s nie veľmi praktickou realizáciou. Ak máte vstavané rádio, tak by problém v upevnení nemal nastať, no pri odoberateľnom prednom paneli si nie sme istí práve praktickosťou tohto riešenia. Problémom môže byť aj displej alebo palubný počítač, ktorý máte priamo nad alebo pod rádiom. V prípade uchopenia zariadenia na výšku totiž môže zavadzať smartfón práve v ovládaní displeja alebo dokonca pri radení rýchlostí. Pred kúpou sa teda treba ubezpečiť, že držiak nebude vo vašom automobile zavadzať. Ak ale máte auto so vstavaným rádiom, ktoré vo svojom okolí nemá žiadne ovládacie prvky, tak pre vás ExoMount Touch CD môže byť vhodným riešením.

exomount-touch-cd-3

Cena tohto držiaku sa pohybuje na úrovni okolo 28 EUR, čo nie je málo. Kvalitné spracovanie a netradičná konštrukcia ale hovoria v jeho prospech, aj keď je držiak určený len pre určitú cieľovú skupinu používateľov. V nami testovanom aute Peugeot 308 sme s týmto držiakom nemali žiadne problémy. Aktuálnu cenu tohto príslušenstva si môžete pozrieť na widgete nižšie.

Za zapožičanie stojanu ďakujeme e-shopu sunnysoft.sk

29.8.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+