MojAndroid

Do rúk sa nám dostal exkluzívny kúsok z dielne Samsungu, malý smartfón Galaxy Mini S5570. Tento telefón je v podstate zmenšená verzia Galaxy S, prichádza v kompaktnejšom balení je cenovo dostupnejší. Tento rozmerovo (110,4 x 60,8 x 12.1) aj hmotnostne drobnejší kúsok nesie v sebe 600 MHz procesor (v porovnaní s Glaxy S 1Ghz) a operačný systém Android 2.2 Froyo. Telefón podporuje A-GPS, Bluetooth, Wifi, 3G HSDPA. Galaxy mini má 3.14 palcový displej s rozlíšením QVGA. Konštrukčne je zložený s ľahších plastov a pravdepodobne pri väčšom páde by z neho moc neostalo.

Na prednej časti má 3 tlačidlá pre vysunutie spodného menu, vlastnosti a tlačidlo späť. Na hornej strane prístroja je 3,5mm jack konektor a microUSB port. Na ľavej strane je len regulácia hlasitosti. Na pravej strane nájdeme blokovacie tlačidlo a slot na microSD karty, ktorý je chránený proti prachu krytom. 3.15 MPx fotoaparát nájde svoje uplatnenie jedine pri ideálnych svetelných podmienkach, pretože absencia či už xenónového blesku, alebo aj Led diód je badateľná. Pozrite si našu živú fotogalériu Samsung Galaxy mini.

Užívateľské rozhranie

Rovnako ako u väčšiny telefónov so systémom Android, aj Galaxy mini má pre vás pripravených 7 obrazoviek, ktoré môžete naplniť rôznymi widgetmi, vrátane tích, ktoré poskytuje Samsung. Avšak, ak máte pocit, že nie je pre vás nevyhnutné mať sedem obrazoviek, môžete ich počet znížiť. Pri používaní menšieho počtu obrazoviek som mal pocit, že došlo k urýchleniu celkového výkonu zariadenia.

Keď už hovoríme o výkone, Galaxy Mini nepodporuje Live pozadia. Ak chcete čo najlepšie využiť nízke rozlíšenie displeja, TouchWiz vám automaticky vykreslí ikony na veľké tlačidlá v živých farbách. Farby sa však menia, Google apps sú sivé, základné aplikácie telefónu sú svetlo oranžové a používateľom nainštalované aplikácie sú tmavo oranžové.

Galéria ukazuje celkom pekné 3D efekty a s prechodmi nemá Galaxy mini žiadne problémy. Album sa otvorí ako hromada fotiek organizovaný do určitej siete na výber. Telefón má tiež k dispozícií FM rádio. Internetový prehliadač podporuje preformátovanie textu (po úpravy mierky v stĺpcoch text upraví aby zodpovedala šírke displeja).

Nevýhodou je absencia Flashu. Môj celkový dojem z telefónu z dielne Samsungu, bol v podstate dobrý. Pri všetkých skúškach sa choval stabilne, celkovo bez závad. Telefón si nájde určite uplatnenie vo vreckách tých, čo si potrpia na dizajne a páči sa im napríklad aj zelená Android farba. Optimalizovaný software Android 2.2 froyo výrazne napomáha schopnostiam telefónu. Predpokladaná cena 180€ je výsledkom rozumného pomeru cena výkon.

+ Atraktívny design
+ Rýchle reakcie softwaru
+ Prepracované rádio

– Nízke rozlíšenie obrazovky
– Slabý fotoaparát
– Absencia Adobe Flash pluginu

Samsung Galaxy Mini špecifikácia

Všeobecné informácie
Značka Samsung
Model Samsung Galaxy Mini S5570
Farby k dispozícii Čierna, Biela
Rok spustenia 2011
Hmotnosť 105 g
Rozmery 110,4 x 60,8 x 12.1 mm
Funkcia zobrazenia
Typ displeja LCD TFT
Veľkosť 3,14 palca
Pamäť
Telefónny zoznam pamäť Neobmedzený
Záznamy hovorov Pamäť Neobmedzený
Rozširujúci slot microSD
Vyzváňanie
Typ zvonenia MP3, WAV zvonenie
Vibrácií Režim Áno
Pripojenie k internetu a funkcie
USB Áno
Bluetooth Áno
GPRS Áno
EDGE Áno
WLAN Áno
Vlastnosti
Správy SMS, MMS, Email, Push E-mail, IM správy
Hry Áno
Prehliadače HTML
Kamera Áno
Rozlíšenie 3.15MP
Ďalšie podporné funkcie mp3, FM rádio, hlasové poznámky, organizér, vstavaný hands-free
Informácie o batériách
Typ batérie 1200 mAh batéria
Životnosť batérie v stand-by režime 571h v pohotovostnom režime
Životnosť batérie Doba hovoru v (M) 576 Doba hovoru.

Galéria Samsung Galaxy mini:

16.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+