MojAndroid

Dobre viditeľný priehľad o naplánovaných udalostiach respektíve agende je jednou zo základných požiadaviek, ktoré používateľ očakáva od svojho android smartfónu. Okrem základných widgetov pre agendu od výrobcu smartfónu alebo od Googlu v rámci jeho aplikácie Google Kalendár, má na výber viacero aplikácií tretích strán z obchodu Google Play. Jednou z nich je aj novinka Everyday, ktorá patrí k najkrajším a zároveň najprehľadnejším kalendár widgetom pre váš smartfón.

Widget Everyday je dielom developera z komunity XDA s menom Pranav Pandey. Ten sa pri jeho tvorbe opieral o filozofiu Material dizajnu a jeho farby respektíve ARGB, HEX alebo HSV farieb. Everyday podporuje dva typy widgetov – dennú agendu (4×2) alebo mesačný prehľad (4×3).

Plne konfigurovateľný vzhľad widgetu

Po nainštalovaní aplikácie si používateľ vyberie jeden z troch podporovaných jazykov (anglický, nemecký, turecký) a povolí widgetu prístup ku Google kalendáru. Následne si vyberie typ widgetu, ktorý si môže plne nakonfigurovať od počtu dni, cez rozsah udalosti až po farby. Pri tvorení widgetu má používateľ k dispozícii nadhľad(Preview), takže vidí ako bude vyzerať ešte pred jeho potvrdením.

Pokiaľ je s jeho vzhľadom spokojný, tak ho už iba umiestní na plochu. Bezplatná aplikácia obsahuje v nastaveniach reklamy, ale tie sa dajú odstrániť platenou verziou za sumu 1,69 eur. V rámci nej získa aj možnosť zálohovania vytvorených widgetov.

Verzia: 1.2.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.2.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2019
Aktuálna cena: 1,69 €
Verzia: 2019
Aktuálna cena: 1,69 €
Náš tip
Google Kalendár je ohrozený phishing útokmi cez notifikácie z Gmailu
3.7.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+