MojAndroid

Je až neuveriteľné, koľko sa na trhu nachádza príslušenstva pre mobilné zariadenia a ďalšie stále prichádza. Tým najnovším sa stáva kabelka, ktorú predstavil pár Dan a Liz Salcedo, ktorá dokáže nabíjať smartfón zatiaľ, čo ho máte v špeciálnej priehradke. Nabíjanie je pritom vyriešené bezdrôtovo, takže nebudete musieť hľadať a pripájať žiadne káble. Ide o naozaj zaujímavý nápad, s ktorým sa ženy budú určite stotožňovať.

V útrobách kabelky sa nachádza batéria, ktorá odovzdáva uloženú elektrickú energiu smartfónom prostredníctvom bezdrôtového štandardu Qi. Podľa jedného z autorov značky sa smartfón v kabelke dokáže nabiť v priemere za 6 hodín, pričom kapacita batérie dodá dve plné nabitia zariadeniu s priemernou kapacitou okolo 2000 mAh. Hoci je doba nabíjania pomerne vysoká, výhodou je, že smartfón sa nabíja vždy, keď je v kabelke.

Samotná batéria má len 170 gramov, takže by kabelku zbytočne ťažiť nemala. Ku kabelke je tiež dostupná aj bezdrôtová nabíjačka, ktorá dopĺňa energiu batérie v jej vnútri.

Do budúcnosti by pár chcel pokračovať v realizácií svojich ďalších nápadov, pričom v pláne majú vytvoriť podobné príslušenstvo vo forme búnd a nohavíc. Budeme však musieť počkať, kým sa neuzatvorí aktuálna kampaň, ktorá hľadá finančné prostriedky na populárnej platforme Kickstarter. Viac informácií sa môžete dozvedieť na oficiálnych stránkach everpulse.com.

Zdroj: Kickstarter

20.2.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+