MojAndroid

Aplikácia Evernote patrí medzi najobľúbenejšie nástroje pre zapisovanie poznámok. V priebehu rokov sa ale funkcionalita aplikácie postupne rozširovala a dnes už ide o komplexný nástroj pre poznámky, texty, informácie, články a množstvo ďalšieho. Aplikácia teraz prichádza s trochu šokujúcou funkciou, keď v najnovšej aktualizácii získava pomerne hlbokú integráciu so službou Google Drive.

Tieto dve služby si totiž v niektorých smeroch konkurujú. Aj Google Drive môže byť miestom, kde si ukladáte množstvo dokumentov, ktoré chcete zálohovať a mnohí používatelia využívajú úložisko od Google na vytváranie poznámok. Evernote ale tvrdí, že používatelia najviac ocenia práve prepojenie týchto dvoch služieb a to im teraz aj prináša.

Vďaka tejto novej integrácii môžete napríklad ukladať súbory z Evernote do Google Drive. Pri vytváraní dokumentov v poznámkovej aplikácii zasa môžete prehľadávať vaše úložisko od Google a kopírovať sem akýkoľvek dokument, ale aj obrázky. Ak to spravíte a neskôr upravíte pôvodný dokument v Google Drive, zmena sa premietne aj v databáze Evernote. Ide tak o skutočne zaujímavé funkcie, ktoré mnohí používatelia určite ocenia. Novinka je ale zatiaľ iba v Beta verzii a využiť ju môžete iba v prehliadači Chrome a v aplikácii pre Android. Je tiež pravdepodobné, že funkcia nebude dostupná pre každého používateľa, no postupne by sa mala rozšíriť všade. Neskôr by mala pribudnúť podpora pre ďalšie platformy spolu s ďalšími formami integrácie, takže sa máme na čo tešiť.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Evernote blog via Android Police

13.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+