MojAndroid

Spoločnosť Evernote je jednou z najúspešnejších spoločností na trhu, ktorá postavila svoju reputáciu na aplikácii. Známy softvér určený na zaznamenávanie poznámok (a množstvo ďalšieho) patrí medzi najsťahovanejšie tituly prakticky v každom obchode s aplikáciami, kde je dostupný. Spoločnosť sa tiež teší dlhoročnej popularite, pričom svoj softvér neustále zdokonaľuje a prináša nové funkcie. Teraz sa ale v Evernote udiali obrovské zmeny, ktoré môžu mať významný vplyv na jej ďalšie smerovanie.

Z funkcie CEO odstúpil po dlhých rokoch Phil Libin. Ten síce nepatrí medzi zakladateľov spoločnosti, no k Evernote sa pridal ešte v čase, keď táto aplikácia existovala iba ako softvér pre Windows a neexistovala žiadna synchronizácia medzi zariadeniami viacerých platforiem. V priebehu rokov sa mu ale podarilo vybudovať uznávanú značku, ktorá ponúka svoj produkt pre všetky väčšie platformy a dokonca má aj vlastný obchod so špeciálnymi doplnkami, ktoré robia z Evernote ešte užitočnejší nástroj. Libin ale teraz zo svojej funkcie odstúpil, pretože sa chce viac sústrediť na vývoj samotného produktu a vedenie celej firmy a každodenných záležitostí prenecháva niekomu inému.

Tým niekým sa teraz stal bývalý predstaviteľ produktu Google Glass Chris O’Neill. Narozdiel od Libina ale ide o skutočného podnikateľa, ktorého hlavnou úlohou v Evernote bude postarať sa o finančné záležitosti. Je zrejmé, že Evernote musí dbať aj o tento aspekt spoločnosti. Firma totiž stále rastie, prijíma nové investície a skôr či neskôr sa očakáva aj príchod na akciový trh. Hoci sa táto výmena v roli CEO zdá, ako skutočne drastická, pre spoločnosť to môže mať veľmi pozitívne následky. Zatiaľ, čo nový CEO sa postará o chod spoločnosti po finančnej stránke, Libin a ostatní sa budú môcť plne sústrediť na vyvíjanie nových funkcií pre svoj softvér a zlepšovanie užívateľského zážitku. Pevne veríme, že výsledkom bude zlepšenie celého softvéru, z čoho budú nakoniec profitovať samotní užívatelia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: recode via The Verge

21.7.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+