MojAndroid

Ak pozorne sledujete správy na našom webe, tak ste zrejme tento týždeň natrafili aj na informáciu o tom, že spoločnosť Google spustila vlastnú aplikáciu na zaznamenávanie krátkych údajov a poznámok. Google predstavením aplikácie Keep ohrozil najmä Evernote, momentálne najpoužívanejšiu Android aplikáciu na poznámky ako také. Preto sa výrobcovia aplikácie so slonom v zelenom logu rozhodli, že Evernote aktualizujú. A verzia 5.0 prináša niekoľko zaujímavých noviniek a vylepšení.

evernote-main

Zrejme najzaujímavejšou novinkou vo verzii 5.0 je vylepšená Page Camera. Ide o súčasť aplikácie, pomocou ktorej si môžete oskenovať vaše dokumenty či písaný text a následne si ich pridať ako obrázok ku vašim poznámkam. Novinkou je aj podpora pre Smart Notebook od spoločnosti Moleskine. Ide o jedinečne navrhnutý zošit, ktorý je vyrobený zo špeciálneho papiera. Jeho odfotografovaním sa vaše kresby a poznámky zmenia na digitálne a vy ich môžete ukladať alebo zdieľať priamo z vášho mobilného zariadenia alebo PC. Navyše zakúpením takéhoto zošita získavate 3 mesiace prémiového členstva v Evernote. Viac vysvetľuje video nižšie.

Piata verzia aplikácie Evernote vylepšuje aj prácu s dokumentami a vyhľadávanie. Okrem toho, že môžete medzi svojimi poznámkami hľadať ľubovoľný výraz, môžete odteraz pracovať aj so záložkami v dlhších textoch a dokumentoch. Vyhľadávanie je však umožnené len prémiovým používateľom, takže si budete musieť za využívanie tejto funkcie priplatiť. Ak ste aplikáciu Evernote vo svojom Android zariadení už aktualizovali, dajte nám vedieť, ako sa vám zmeny pozdávajú. Rovnako nám do komentárov píšte, či sa vám viac páči aplikácia Evernote alebo konkurenčná novinka Google Keep.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: Phandroid

25.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+