MojAndroid

Európsky parlament dnes schválil legislatívu, ktorá bude vyžadovať aby výrobcovia mobilných zariadení používať jedinú, univerzálnu nabíjačku, ktorá bude pracovať s akýmkoľvek smartfónom a tabletom. V Európe sa už teraz vyžaduje, aby všetky smartfóny využívali rovnaký nabíjací port micro USB, pričom nová legislatíva rozširuje ustanovenie o tablety.  Jednotlivé krajiny v Európskej únii majú dva roky na prijatie právnych predpisov interne a potom ďalší rok, aby ich dodržali.

Legislatíva by mala európskym spotrebiteľom ušetriť ročne 300 miliónov eur a mala by pomôcť zredukovať množstvo elektronického a papierového odpadu. Množstvo výrobcov smartfónov a tabletov už prijalo micro USB ako štandard pre nabíjanie svojich zariadení. Výnimku tvoria niektoré spoločnosti ako je napríklad Apple, ktorý využíva vlastný Lightning port, nekompatibilný s inými zariadeniami. Apple sa voči uzneseniu obránil adaptérom na micro USB, no zatiaľ nie je jasné, ako sa postaví proti novej legislatíve.

Zdroj: phonearena

13.3.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+