MojAndroid

Minulý týždeň sa vo Viedni zišli zástupcovia popredných hráčov sektora IKT, univerzít, vedeckej obce a vládnych inštitúcií na konferencii počas Európskeho dňa inovácií 2021. Konferencia bola venovaná najmä inovatívnym projektom, ktorými pomáha v Rakúsku spoločnosť Huawei.

Technológie a AI pomôžu pri ochrane životného prostredia

Spoločnosť podporila celý rad projektov, ktoré môžu zmierniť negatívne vplyvy sektora IKT na životné prostredie. Príkladom je iniciatíva TECH4ALL. Tá združuje mimovládnu organizáciou Rainforest Connection (RFCx), chrániacu biodiverzitu v Amazónii, s organizáciami v Grécku, ktoré pomocou starších telefónov a umelej inteligencie chránia pred pytliakmi ohrozené kamzíky v tiesňave Aoos.

V rámci iniciatívy bol predstavený štart nového projektu Tech4All Guardian, ktorého cieľom je výskum v národnom parku Seewinkel, pri Neziderskom jazere. Projekt bude pomocou inteligentných softvérových systémov Huawei skúmať dopady zmien klímy na biodiverzitu a na základe týchto dát vyvíjať nové opatrenia na ochranu životného prostredia.

5G drony pomôžu vo výstavbe, v nemocniciach aj v poľnohospodárstve

Ďalším zaujímavým predstaveným projektom je využívanie robotov pripojených na 5G vo viedenských nemocniciach. Pomôžu aj pri výstavbe prvého európskeho plne digitalizovaného železničného uzla v Maďarsku.

Spoločnosť Huawei chce zároveň podporiť vzdelávanie mladých a predstavila nový štipendijný program Seeds for the Future Scholarship. Len prostredníctvom tohto štipendia sa Huawei zaviazala investovať 2,5 milióna EUR do vzdelávania študentov v Európe a zvyšovania ich kvalifikácie v odvetví IKT.

Náš tip
Pamätáte sa na Royole FlexPai? Prichádza už jeho tretia generácia
2.11.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+