MojAndroid

Európska únia plánuje schválenie zákona, ktorý by odstránil blokovanie obsahu stremovacích služieb na základe polohy. Aktuálne, ak si platíte predplatné u vás doma, nie isté, že rovnaký obsah budete mať dostupný aj v zahraničí. Takéto obmedzenia sú bežné napríklad pri službách, ako sú Netflix, Apple Music, ale aj ďalších.

Náš tip
Netflix od dnes na Slovensku! Prečítajte si, čo ponúka!

Po novom chce Európska únia prijať nový zákon, ktorý by predplatiteľom zabezpečil prístup k celej knižnici streamovacej služby, a to bez ohľadu na to, kde sa nachádzajú. Samozrejme, poskytovatelia služby majú zabezpečiť aj fungovanie samotnej služby, a to bez ohľadu na to, či je v danej krajine podporovaná alebo nie. Pre schválenie treba upraviť ešte niektoré detaily návrhu zákona, inak sa očakáva, že bude bez problémov schválení a uvedený do praxe.

Zdroj: gsmarena

9.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+