MojAndroid

Patríte medzi spokojných používateľov Spotify? Ak áno, je tu dosť veľký šanca, že rovnaké nadšenie s vami nezdieľajú samotní umelci a skladatelia, ktorých v tejto hudobnej službe môžete nájsť. Tým totižto Spotify platí len skutočné minimum, konkrétne 0,006 dolára za jedno prehranie. Za to sa považuje spustenie skladby a jej počúvanie o minimálnej dĺžke 30 sekúnd. Ako teda čo najviac prispieť svojmu obľúbenému skladateľovi o ktorom viete, že by sa mu vaša pomoc hodila? Odpoveď je Eternify.

Eternify je webová aplikácia založená na prehrávači Spotify, ktorá umožňuje prehrávať 30 sekundové útržky vybraných hudobných skladieb. Používateľ po otvorení stránky zadá názov skladateľa, následne si môže vybrať aj konkrétnu skladbu. Hodinou počúvania cez Eternify darujete skladateľovi 1 dolár. Otázne ale ostáva, ako dlho táto aplikácia vydrží. Spotify sa nechal počuť, že už preveruje, či jej fungovanie nie je v rozpore s jeho podmienkami používania služby. Ak by totižto takýmto spôsobom začalo svojich obľúbených umelcov obdarovávať milióny používateľov, tak by z toho asi nevyšiel finančne najlepšie.

Zdroj: bbc

26.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+