MojAndroid

Otec Androidu Andy Rubin narobil tento rok pomerne veľký rozruch na trhu so smartfónmi, aj keď iba dočasne. Predstavenie smartfónu Essential Phone bolo spojené s veľmi pozitívnymi ohlasmi, no neskôr prišlo sklamanie v podobe meškajúcich kusov. Ani prvotné recenzie používateľov neboli úplne pozitívne a pretrvávajúce problémy s dodávkami tak spôsobili sklamanie v tábore používateľov, aj výrobcu. Ten teraz prichádza s radikálnym riešením – permanentným znížením ceny o 200 USD.

Nižšia cena je zrejme na mieste

Z pôvodných 699 USD sa tak cena znížila na 499 USD. To znamená, že priamym konkurentom telefónu je teraz napr. OnePlus 5 a Essential Phone prenechal v high end kategórii miesto tým najlepším smartfónom na trhu. Pre samotných používateľov to znamená, že Essential Phone je teraz oveľa viac konkurencieschopný.

Plnokrvná vlajková loď

Za 500 USD stojí Essential Phone za rozmyslenie. Hoci jeho najzaujímavejšou funkciou je veľký predný displej s minimálnym rámikom a iba drobným výrezom pre selfie kameru, telefón toho ukrýva ešte oveľa viac. Nájdeme tu neštandardný 5,71″ displej s rozlíšením 2560 x 1312 pixelov a pomerom strán 19:10. Telefón nezaostáva ani po stránke výkonu. O jeho dostatok sa stará procesor Snapdragon 835, 4 GB RAM a 128 GB vnútornej pamäte. Konštrukcia telefónu je vyrobená z keramiky a titánu, čo by malo zabezpečiť vyššiu odolnosť ako v prípade sklenených ale aj kovových smartfónov.

Zaujímavosťou je aj náznak modularity. V hornej časti zadnej strany sa totiž nachádzajú dva špeciálne konektory. Do tých je možné pripojiť rôzne príslušenstvo. K telefónu bude dostupná nabíjacia stanica, ale aj unikátna 360° kamera so skutočne kompaktnými rozmermi. Spoločnosť Essential plánuje z tohto príslušenstva vytvoriť bohatý ekosystém podobne, ako sa to darí spoločnosti Lenovo s ich MotoMods. Vzadu na telefóne nájdeme aj dvojicu 13MP fotoaparátov, ktoré fungujú podobne ako v prípade smartfónov Huawei – jeden je monochromatický a umožňuje zachytenie väčšieho množstva svetla a druhý je štandardný farebný senzor.

Zoznam špecifikácií uzatvára batéria s kapacitou 3040 mAh a port USB-C pre nabíjanie a konektivitu. Telefón tiež disponuje vysokorýchlostným pripojením k Wi-Fi a Wi-Fi príslušenstvu a práve bezdrôtové pripojenie má byť spolu so špeciálnymi konektormi pre príslušenstvo výsadou novinky Essential Phone. Telefón síce u nás oficiálnu distribúciu nemá, no aj tak nás zaujíma, či by ste zmenili váš názor na tento model v prípade, že by ste si ho u nás mohli kúpiť za cenu výrazne nižšiu ako podobné vlajkové lode na trhu.

Zdroj: Phandroid

23.10.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+