MojAndroid

Spoločnosť Essential, ktorú založil otec systému Android, Andy Rubin, prišla v roku 2017 na trh so smartfónom Essential Phone PH-1. Bolo to jedno z najočakávanejších Android zariadení a zároveň jeden z najväčších neúspechov v mobilnej histórii. Aj keď musíme uznať, aktualizácie systému dostáva spolu s Pixelmi a už beží na Androide 10.

Spoločnosť sa však nevzdáva a podľa serveru GSMarena pracuje na novom zariadení. Jej nový produkt je momentálne vo fáze testovania.

Čo bude novým produktom spoločnosti?

S touto informáciou prišli členovia komunity XDA, ktorí sa odvolávajú na tvrdenia hovorcu spoločnosti Essential. Ten síce neupresnil, o aký konkrétny produkt ide, ale podľa jeho tvrdení je v začiatočnej fáze testovania. Viac informácií poskytne spoločnosť v blízkej budúcnosti. Momentálne komunita XDA špekuluje, či pôjde o nástupcu Essential Phone alebo úplne nový produkt. Nejakú dobu sa objavovali informácie o zariadení hlbšie využívajúcom umelú inteligenciu, ktoré by malo byť viac asistentom než smartfónom.

Essential Phone fotoaparát

Výrobca sa musí poučiť z predošlých chýb

Členovia XDA dokonca pred časom našli v logu inžiniera spoločnosti Essential zmienku o smartfóne, ktoré využívalo čipset Qualcomm Snapdragon 730 a bežalo na beta verzii systému Android Q (Android 10). Nech už bude nový produkt čokoľvek, tak sa musí spoločnosť poučiť z predošlých chýb.  Kritizovaný bol hlavne slabší fotoaparát a vysoká cena.

Chybou ale určite nie je softvérová podpora jej jediného smartfónu. Essential Phone PH-1 dostáva aktualizácie Androidu v rovnakom čase ako Google Pixely.

Náš tip
Smart Roadshow 2019: Príďte do Banskej Bystrice a vyhrajte hodnotné ceny
25.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+