MojAndroid

SIM karty sú tu už s nami takmer 30 rokov. Za tento úctyhodný čas si stihli prejsť hneď viacerými obmenami, pričom sa doteraz menili najmä ich rozmery.

Vďaka tomu sme sa mohli stretnúť s tradičnými veľkými SIM kartami, ktoré sa používali do roku 1996, kedy ich nahradili MiniSIM karty. O 7 rokov neskôr prišli na radu MicroSIM karty a v roku 2012 sme sa dočkali NanoSIM kariet. Odvtedy bolo už len otázkou času, kedy sa dočkáme nového štandardu, ktorý tento čip obalený v plaste ešte o trochu zmenší, prípadne úplne odstráni.

No a ten štandard je na svete, pričom ho nedávno začal testovať Orange, a to ako prvý operátor na Slovensku. Táto nová technológia dostala názov eSIM a oranžový operátor ju zatiaľ testuje výhradne na inteligentných hodinkách Samsung Galaxy Watch. V prípade, že sa chcete bližšie dozvedieť, čo sa za označením eSIM skrýva alebo len chcete vedieť, ako samotná technológia funguje v praxi, určite si prezrite vyššie uvedené video.

21.12.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+