MojAndroid

Miroslav Trnka je jedným zo zakladateľov softvérovej spoločnosti ESET, ale aj spoluautorom novej webstránky slúžiacej na nahlásenie korupcie ZastavmeKorupciu.sk. Tú založil spolu s Michalom Bláhom, podnikateľom v reklamnom segmente. Cieľom webstránky je ponúknuť právnu, a v prípade potreby aj materiálnu, pomoc všetkým, ktorí nahlásia korupciu na Slovensku pomocou nového systému. Ľudí, ktorí si hovoria whistlebloweri, by chcel Trnka prilákať aj prehľadnou infografikou, ktorá hovorí o tom, že na Slovensku za rok stratíme korupciou až 1 miliardu eur. Za túto sumu by mohol mať každý učiteľ a každá zdravotná sestra plat vyšší až o 200€ mesačne.

Jedným z dôvodov, prečo by ste mali nahlásiť korupciu vo svojom okolí aj vy, je priame spojenie s vašimi výdavkami. Ak sa totižto kvôli korupcii predraží nejaký projekt vo vašom okolí, zaplatíte ho z vlastných daní. Tie by mohli byť využité aj inak, napríklad na výstavbu nemocníc či detských ihrísk. Korupcia má dosah na všetkých a spôsobuje aj to, že zo Slovenska odchádzajú mladí za lepšou budúcnosťou. Viac si o projekte Zastavme Korupciu môžete prečítať priamo na webstránke projektu.

11.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+