MojAndroid

ESET sa vo štvrtok večer stal držiteľom ďalšieho slovenského IT Oskara. ESET Mobile Security získal na galavečere IT GALA ocenenie IT PRODUKT ROKA 2014. ESET Mobile Security je bezpečnostné riešenie určené pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android. Okrem antivírusu obsahuje aj viacero ďalších bezpečnostných vlastností ako Anti-Phishing alebo proaktívny Anti-Theft.

Aplikácia získala ocenenie nie len od odbornej poroty. V kategórii IT PRODUKT ROKA sa stala víťazom aj v online hlasovaní, v ktorom rozhodovala verejnosť. Produkt má za sebou viac než štyri milióny stiahnutí z digitálneho obchodu Google Play a z webových stránok spoločnosti ESET.

„Ďakujeme porote za uznanie. Celý tím, ktorý sa podieľal na úspechu aplikácie, sa z ceny úprimne teší. Za vývojom ESET Mobile Security sú totiž tisíce hodín práce. Veľmi si ceníme aj priazeň verejnosti, pre ktorú je táto bezpečnostná aplikácia určená. Do budúcnosti je to veľký záväzok držať kvalitu produktu na vysokej úrovni,“ hovorí Branislav Orlík, produktový manažér spoločnosti ESET.

Porota rozhodovala o víťazoch v zložení Mário Lelovský (ITAS), Boris Tytykalo (SITA), Jozef Šupšák (eFOCUS), Ondrej Macko (PC REVUE), Ján Šebo (CTF), Filip Hanker (Živé.sk), Ivan Kopáčik (ISACA), Ľuboslav Lacko (ITnews.sk) a Martin Drobný (INFOWARE).

V kategórii IT OSOBNOSŤ ROKA si 28. septembra 2014 cenu odniesol Igor Kolla, generálny riaditeľ ANTIK Telecom, v kategórii  IT PROJEKT ROKA zvíťazila mobilná aplikácia zdravotnej poisťovne Dôvera a IT FIRMOU ROKA sa stala spoločnosť RESCO.

ESET Mobile Security získala tento týždeň aj ocenenie „Approved Mobile Product“ od nezávislej testovacej organizácie AV-Comparatives. „Ide o premyslený a atraktívne vytvorený produkt pre androidové smartfóny. Funkcie sú implementované kvalitne a ich výkon je bezproblémový. Tohtoročná verzia navyše obsahuje webové rozhranie určené na ochranu pri krádeži zariadenia,“ uvádza vo svojej najnovšej správe organizácia AV-Comparatives.

Zdroj: tlačová správa

26.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+