MojAndroid

Časopis dTest sa pozrel na zúbok mobilným bezpečnostným aplikáciám pre operačný systém Android. Redakcia hodnotila schopnosť rozoznať škodlivý softvér (na vzorke 500 druhov malvéru), jednoduchosť používania, inštaláciu i možnosť vzdialene ovládať zariadenie v prípade, že ho niekto ukradne. Z testu vyplynulo, že najlepšou mobilnou bezpečnostnou aplikáciou na Android je ESET Mobile Security.

Rovnakou skúškou nechali organizátori prejsť aj smartfón bez bezpečnostnej aplikácie. Testovalo sa na smartfóne Lenovo Moto E3, ktorý patrí cenovo k najdostupnejším smartfónom na Slovensku. Neobsahovel žiadnu bezpečnostnú aplikáciu a mal len svoj základný operačný systém Android 6.0.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

„Víťazstvo v porovnávacom teste časopisu dTest si veľmi vážime. Z našich prieskumov totiž vyplýva, že na ochranu svojich mobilných zariadení myslí stále malý počet ich majiteľov. Výsledok tohto testu je preto pre nás o to dôležitejší,“ hovorí Branislav Orlík, produktový manažér spoločnosti ESET zodpovedný práve za mobilnú bezpečnosť domácich používateľov.

Podľa Orlíka by sme mali na správne zabezpečenie svojich smartfónov dbať ešte viac, lebo v porovnaní so stolovými počítačmi sa na internet pripájame čoraz častejšie práve z mobilov a tabletov. Čo je ešte závažnejšie, stávajú sa čoraz osobnejšími zariadeniami, do ktorých vkladáme stále viac osobných aj pracovných údajov.

Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+