MojAndroid

Na testovanie sa k nám tesne pred svojim vydaním na Google Play, exkluzívne dostala nová verzia aplikácie spoločnosti Eset. Aktualizovaný antivírusový program ESET Mobile Security 2 prináša niekoľko vylepšení a nových funkcií, ktoré zvyšujú bezpečnosť a pohodlie ovládania na tabletoch či smartfónoch. Používateľské prostredie je plne prispôsobené práci na tabletoch, ale aj pre landscape režim na smartfónoch. Aplikácia vylepšuje skenovanie zariadenia, ktoré môže byť prevedené v troch rôznych úrovniach: rýchle, inteligentné a hĺbkové. Kontrolu môžete naplánovať alebo ponechať spustenú na pozadí počas toho, ako budete so zariadením normálne pracovať.

Gallery-EMS2-Android-Beta_v02

Novinkou je podpora Anti-Phishingu v natívnom internetovom prehliadači a populárnom Chrome pre Android. Chránení tak budete aj proti podvodným stránkam, ktoré sa snažia nelegálnym spôsobom získať osobné informácie, ako používateľské mená a heslá. Samozrejmosťou je podpora funkcií, ktoré vám umožnia ovládať telefón na diaľku pomocou SMS príkazov. Môžete tak napríklad zablokovať zariadenie, spustiť alarm, lokalizovať ho pomocou GPS alebo úplne vymazať dáta. K dispozícii je aj ochrana proti neoprávnenému používaniu telefónu s cudzou SIM kartou, na ktorú môžete byť vy alebo vaši blízki priatelia upozornení SMS správou.

Eset Mobile Security 2 Eset Mobile Security 2 Eset Mobile Security 2

Ďalšie funkcie Eset Mobile Security 2:  

  • MS/Call filtering pre špecifické kontakty v určené časy
  • Užívateľsky zrozumiteľný nastavovací proces – Anti-Theft Wizard a Startup Wizard
  • Komplexné hlásenia od jednotlivých ochranných modulov
  • Vstavaný modul USSD Control, ktorý chráni proti útokom prostredníctvom škodlivých USSD kódov
  • Application Audit, ktorý monitoruje prístupy nainštalovaných aplikácií k polohe, plateným službám, identite užívateľa, správam alebo kontaktom

Aplikácie je momentálne v Beta verzii dostupná na Google Play. Počet stiahnutí je obmedzený.

My sme s najnovšou verziou ESET Mobile Security 2 strávili niekoľko dní na našom redakčnom Nexuse 4 a nepozorovali sme žiadne problémy. Keďže ide ale o beta verziu, tak sa nejaké môžu objaviť.

Eset Mobile Security 2_10 Eset Mobile Security 2_1 Eset Mobile Security 2_2

Eset Mobile Security 2_5 Eset Mobile Security 2_6 Eset Mobile Security 2_7

Eset Mobile Security 2_8 Eset Mobile Security 2_9 Eset Mobile Security 2_3

28.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+