MojAndroid

Jedna zo spoločností, ktorá patrí k svetovým lídrom v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ESET, prostredníctvom tlačovej správy predstavila novú verziu svojej ponuky. Používatelia produktov ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium budú mať odteraz prístup aj k platforme ESET HOME. Tá umožňuje jednoducho spravovať bezpečnosť všetkých zariadení v domácnosti, ktoré majú operačný systém Windows alebo Android.

Čo prináša nový produkt s názvom ESET Home?

Správa o bezpečnostných hrozbách za druhú tretinu roka 2021 informuje o stále pribúdajúcich kybernetických útokoch. Vzrástol aj počet hrozieb, ktoré ohrozujú zamestnancov pracujúcich z domu. Zákaznícky prieskum  vyhodnotil, že o bezpečnosť v domácnosti sa vo väčšine prípadov stará práve jedna osoba. Preto pre tých, ktorí sa starajú o bezpečnú domácnosť, spoločnosť vytvorila produkt ESET Home.

Novinka vám poskytne informácie o stave zariadení v domácnosti kdekoľvek a kedykoľvek. Poskytuje na jednom mieste kompletný prehľad o všetkých zakúpených produktoch na zariadeniach v domácnosti. Informuje aj o aktuálnom stave ochrany jednotlivých zariadení, ktoré sú k danému účtu pripojené. Platforma ESET Home je dostupná na webovom portáli spoločnosti ale aj ako mobilná aplikácia. Je prispôsobená aj na plnohodnotné používanie na mobilných zariadeniach. Aplikácia dovoľuje aj pridávanie a spravovanie licencií s rodinou a priateľmi, ako aj spravovať funkcie Anti-Theft, Parental Control a Password Manager cez webový portál.

Poskytovanie ochrany na najvyššej úrovni vám poskytne služba LiveGuard, ktorá je integrovaná do ESET Smart Security Premium. Live Guard pridáva dodatočnú vrstvu ochrany pred neznámymi typmi hrozieb. Produkty ESET Internet Security a ESET Smart Security majú vylepšenú funkciu ochrany online platieb. Na bezpečnosť prístupu k internetovým krytopeňaženkám a k stránkam online bankovníctva je taktiež kladený osobitný dôraz. Napokon treba spomenúť, že odteraz je ESET NOD32 Antivirus dostupný zdarma aj pre zariadenia s procesorom ARM64, a to prostredníctvom testovacieho beta kanála.

Dôležité aktualizácie v rámci novej verzie ponuky pre domácnosti:

  • ESET HOME Novú platformu je možné používať na správu a zdieľanie licencií s rodinou a priateľmi. Rovnako môžu rodičia prostredníctvom webového portálu v časti Parental Control vzdialene monitorovať online aktivitu svojich detí a kontrolovať čas, ktorý trávia na svojom zariadení.
  • LiveGuard – Nová služba je integrovaná s ESET Smart Security Premium a poskytuje dodatočnú proaktívnu vrstvu ochrany pred doposiaľ neznámymi typmi hrozieb. Vďaka LiveGuard sa používatelia nemusia báť napadnutia malvérom, pretože ten je eliminovaný ešte pred spustením kódu. Táto služba, prispôsobená individuálnym potrebám používateľov, analyzuje podozrivé súbory vrátane dokumentov, skriptov, inštalátorov a spustiteľných súborov v bezpečnom prostredí sandboxu.
  • Vylepšenia ochrany – Ochrana online platieb sa bude môcť odteraz spúšťať automaticky a chrániť tak podporované prehliadače v režime zvýšeného zabezpečenia. Ransomware Shield je obohatený o vylepšené techniky detekcie na základe správania a Exploit Blocker je po novom schopný pokrývať aj ďalšie škodlivé techniky.
  • Password Manager – Pre používateľov ESET Smart Security Premium je dostupný kompletne prepracovaný správca hesiel Password Manager s vylepšeniami pre jednoduchšie používanie a ešte vyššiu bezpečnosť. K dispozícii je vo všetkých známych prehliadačoch vo forme ich rozšírenia a na zariadeniach so systémom Android a iOS aj ako natívna aplikácia. Medzi jeho nové funkcie patrí podpora pre KeePass a Microsoft Authenticator.

Mária Trnková, riaditeľka segmentu domácností a internetu vecí v spoločnosti ESET dodala:

„Sme veľmi radi, že môžeme v nových produktoch poskytnúť našim zákazníkom najčerstvejšie novinky z oblasti kybernetickej ochrany. Aktualizovaný produktový rad vrátane novej funkcie LiveGuard a platformy ESET HOME poskytuje používateľom úplnú kontrolu nad digitálnym zabezpečením vlastnej domácnosti. Naši zákazníci môžu spoľahlivo spravovať všetky svoje zariadenia kedykoľvek potrebujú a kdekoľvek práve sú. Viac ako rok sme boli do značnej miery odkázaní na technológie a prácu či vzdelávanie na diaľku. S ohľadom na neustále sa vyvíjajúce hrozby je pre nás veľmi dôležité, aby boli naši zákazníci chránení špičkovými riešeniami, ktoré sú ľahko dostupné a používateľsky komfortné.“

Pre viac informácií o všetkých funkciách a vylepšeniach, ktoré prináša najnovšia verzia ponuky pre domácnosti, prejdite na oficiálne stránky ESETu.

Náš tip
Recenzia Huawei nova 9: Ideálny smartfón pre mladých

22.10.2021
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+