MojAndroid

Spoločnosť ESET včera počas tlačovej konferencie predstavila svoje nové produkty pre veľké firmy a korporácie. ESET je dlhodobo stabilným hráčom na poli domáceho použitia a v malých i stredných firmách. S novými produktami pre korporácie má však záujem zacieliť na oveľa väčších zákazníkov.

Počas prednášky nás Michal Jankech, hlavný produktový manažér spoločnosti ESET, oboznámil s najnovšími štatistikami spoločnosti. Tá má dnes už 110 miliónov priamych zákazníkov. Nedávno sa jej podaril husársky kúsok a kontrolný softvér ESET sa okrem iného nachádza aj v prehliadači Chrome, vďaka ktorému takto produkt ESET používajú stovky miliónov ďalších používateľov po celom svete.

ESET Enterprise Inspector

V rámci tridsaťročnej histórie spoločnosti však platí, že drvivá väčšina klientov majú buď domáce riešenie, prípadne produkt pre malé až stredné firmy. ESET však teraz prináša Enterprise EDR riešenia, ktoré sú atraktívne aj pre veľké firmy a korporácie. ESET Enterprise Inspectory je takýmto novým produktom, ktorý pomáha detegovať rôzne útoky, vyhodnocovať ich a prípadne aj vykonať nejakú ďalšiu operáciu.

Tento šikovný nástroj monitoruje aktivity vo vašej sieti v reálnom čase a vyhodnocuje ich správanie. V prípade potreby na danú situáciu upozorní administrátora a umožní mu zasiahnuť.

ESET Enterprise Inspector je však iba jedným z nástrojov, ktoré ESET spoločnostiam ponúka. K dispozícii sú mnohé ďalšie, s ktorými tento produkt veľmi dobre spolupracuje. ESET Deployment & Upgrade zabezpečí inštaláciu a konfiguráciu všetkých ESET produktov aj vo veľkých firmách. ESET Threat Monitoring a Threat Hunting zasa poskytuje monitorovanie firemnej siete s možnosťou prešetrovania prípadných incidentov.

Prispôsobenie sa potrebám veľkých firiem

Ďalej nám počas tlačovej konferencie boli ozrejmené ďalšie detaily toho, aké špecifiká má nasadzovanie produktov pre veľké, ale aj menšie firmy. Zaujímavé napríklad je, že ESET sa snaží aj svoj profesionálny firemný produkt koncipovať tak, aby bol používateľsky čo najprívetivejší. Aj keď sa to nemusí zdať, aj firemní zákazníci si na tom dajú záležať a jednoduchšie používateľské rozhranie je výhoda, ktorú ocenia aj vo veľkých korporáciách. Ideálnym príkladom toho je konzola ESET Security Management Center, ktorá pomáha spravovať všetky implementované ESET produkty v jednej firme z jedného miesta.

Okrem toho je tu možné viacero aktivít automatizovať tak, aby bolo na základe konkrétnych podnetov vykonať konkrétnu akciu. Vo veľkých firmách býva takýchto incidentov veľké množstvo a správcovia IT bezpečnosti v danej firme si môžu nastaviť nielen to, čo sa v takom prípade vykoná, ale napríklad aj mieru tolerancie v konkrétnych situáciách, presne podľa vlastných potrieb.

ESET tak svoje produkty vytvoril tak, aby boli naozaj čo najväčšmi prispôsobiteľné. Ešte pred ich predstavením úzko spolupracoval s vybranými zákazníkmi, od ktorých zbieral spätnú väzbu, ktorú potom zapracoval aj do výsledného produktu. V rámci ponúkaných služieb však je stále k dispozícii možnosť “prenajať” si pracovníka ESET-u, ktorý bude neustále k dispozícii a ktorý bude pomáhať pri konfigurácii produktov či riešení konkrétnych situácií.

13.9.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+