MojAndroid

Firemná verzia antivírusového riešenia pre Android od spoločnosti ESET s názvom Endpoint Security dosiahla najlepšie skóre. Test uskutočnila nezávislá testovacia agentúra AV-TEST, ktorá vykonáva a porovnáva testy všetkých antivírusových programov, nielen pre Android.

ESET pre Android
ESET sa už dlhodobo umiestňuje na popredných priečkach testov.

„Požiadavky firiem sa líšia od požiadaviek spotrebiteľov. Je teda veľmi správne, že AV-TEST navrhol test Android aplikácií špeciálne pre použitie vo firmách,“ hovorí Jiří Kropáč, vedúci detekčného laboratória v spoločnosti ESET.

V teste šli proti sebe tri riešenia od firiem ESET, Symantec a Sophos. V hodnotení výkonu, použiteľnosti a ochrany dosiahli všetky tri riešenia rovnaké, najvyššie skóre. V hodnotení zabezpečenia však riešenie od ESETu zachytilo najviac vzoriek – 3100.

„Tento test ukazuje, že aplikácia ESET Endpoint Security pre Android je tým správnym bezpečnostným riešením pre mobilné zariadenia povolené vo firemných sieťach,“ vysvetľuje Kropáč.

Test firemných riešení sa odlišuje od bežného testu spotrebiteľských riešení

Sada vzoriek, ktoré skúmajú antivírusové riešenia sa odlišujú od scenára testu spotrebiteľských riešení, napríklad aj zložením súborov. V spotrebiteľskom riešení sa testuje napríklad zavírená hra, ale vo firemnom to môžu byť napríklad databázy údajov.

Aplikácie pred testovaním boli prevzaté štandardne z Obchodu Play, aby sa predišlo modifikovaním aplikácii výrobcom pre účely tohto testovania. Test berie do úvahy aj vzdialenú správu týchto bezpečnostných riešení. Zmenil sa aj test výkonu, kde sa testuje napríklad načítanie webových stránok, otváranie veľkých dokumentov alebo vplyv na sieť.

Firemné aplikácie pre Android sa podľa Kropáča mali testovať už dávno. „V súčasnosti sú firemné interné systémy prístupné aj z mobilných zariadení. Tieto zariadenia sa navyše často používajú aj na osobné účely. Táto kombinácia znamená, že potreba spoľahlivých firemných mobilných bezpečnostných riešení už existuje. A tam, kde je dopyt po spoľahlivých riešeniach, sú potrebné aj nezávislé testy,“ dodáva Kropáč.

28.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+