MojAndroid

Zariadenia so systémom Android majú od výroby predinštalovaných správcov súborov priamo od výrobcu, ale nie vždy sú s nimi zákazníci spokojní. Potvrdzuje to aj množstvo správcov súborov v Google Play a počet ich stiahnutí. V obchode sa nachádza veľa populárnych aplikácií tohto typu ako Astro, Root Explorer, Solid Explorer alebo dokonca legendárny Total Commander. K nim patrí aj ES File Explorer, ktorý má vo svojej bezplatnej verzii s reklamou cez 100 miliónov stiahnutí. Práve v ES File Explorer bola minulý týždeň odhalená vážna bezpečnostná chyba.

Upozornil na ňu francúzsky bezpečnostný výskumník Baptiste Robert, ktorý vystupuje pod pseudonymom Elliot Alderson, čo je postava zo seriálu Mr. Robot. Robert vytvoril Python script, ktorý pri pripojení ES File Exploreru na web server umožní stiahnuť z vášho zariadenia akýkoľvek súbor. Tvorcovia aplikácie ale okamžite zareagovali a serveru AndroidPolice potvrdili, že chyba by mala byť v najnovšej aktualizácii na verziu 4.1.9.9 opravená.

Verzia: 4.1.7.1.22
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.7.1.22
Aktuálna cena: Zdarma
22.1.2019
Zdroj: XDA-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+