MojAndroid

Spoločnosť Ericsson priniesla zaujímavé výsledky svojho prieskumu o tom, ako využívajú v jednotlivých častiach sveta používatelia svoje smartfóny. Jednoznačne medzi používateľmi vyhráva pripojenie na internet a sociálne siete. V pohľade na prvé kroky počas dňa so svojimi smartfónmi sa až 12 % Severoameričanov a viac ako 17% Európanov a Austrálčanov pripája na internet. Nasleduje povinná návšteva sociálnych sietí, kde sa toto číslo pohybuje až k 20% v prípade Austrálie.

Obľúbenou činnosťou, a to najmä v južnej Európe, je počúvanie hudby (23%) a SMSkovanie (17%).

V obľúbenosti činností v prvých ranných minútach po prebudení (?) patrí e-mail, instant messaging a hranie hier. Zaujímavé je, že približne 2% používateľov zapína GPS, pravdepodobne na zistenie aktuálnej polohy.

Graf: Ericsson

Smartfóny sú u mnohých používateľov prvým zariadením, s ktorým prichádzajú do styku už pri prebúdzaní. V posteli siaha po svojom smartfóne 32% Severoameričanov a až polovica ľudí z južnej Európy.

Počas dňa siaha po smartfóne 50 – 60 % používateľov v rôznych časoch, no výnimku tvoria obyvatelia Ázie a južnej Európy, ktorí v dopoludňajších hodinách atakujú až 80%-tnú hranicu. Je zrejmé, že tieto skupiny majú na to rôzne dôvody, zatiaľ čo v Ázii kulminuje pracovné tempo, v južnej Európe sa blíži siesta…

Druhým zaujímavým míľnikom je čas večere, je to asi jediné pomerne hluché obdobie, kedy sa používatelia smartfónov vo väčšine venujú iným činnostiam – sledovanie televízie, rodinná večera. Po smartfóne siaha len niečo okolo 25% požívateľov, výnimku tvorí Ázia, kde ani vyššie spomenuté dôvody neodtrhnú od smartfónu až 40% používateľov.

Nakoniec, tak ako sme sa ráno prebudili so smartfónov v ruke, dávame mu aj dobrú noc a to najmä v Ázii (62%) a na druhej strane rebríčka v severnej Amerike (37%).

Graf: Ericsson

Zdá sa, že smartfóny sa stali pevnou súčasťou nášho dňa a robia nám spoločnosť na cestách a premiestňovaní sa počas slnečných hodín, ale aj v skorých ranných a neskorých nočných hodinách. Ako často využívate svoj smartfón vy a ktoré činnosti a návyky sa zhodujú s vašimi?

Zdroj: www.ericsson.com & Fony.sk

 

29.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+