MojAndroid

Ericha Schmidta, výkonného riaditeľa spoločnosti Google poznáme z mnohých predpovedí a vyjadrení už z minulosti a povedzme si narovinu, nikdy tieto vyhlásenia nepatrili k tým, ktoré ovplývali skromnosťou. V rozhovore pre AllThings CNET sa Schmidt vyjadril, že do konca roku by sa na svete mohla nachádzať až 1 miliarda aktívnych zariadení.

Podľa Schmidta, svet ešte nezažil taký súboj ako prebieha medzi platformami od Google – Android a Apple – iOS. „Android a Apple,a súboj medzi nimi, vymedzujú technický pokrok dnešnej doby,“ povedal Eric Schmidt v rozhovore s Walt Mossberg a Kara Swisher.

Podľa vyjadrení, na štyri zariadenia Android pripadá jedno zariadenie Apple a prieskumy naznačujú, že do konca roku by to mohla byť jedna miliarda zariadení s operačným systémom Android.

Schmidt povedal ďalej, že súboj Androidu a iOs pre mobilné zariadenia sa nedá porovnať ani s tým, ktorý prebieha na úrovni počítačov medzi spoločnosťami Microsoft a Apple.

„Tempo rastu mobilného segmentu naznačuje, že každý štvrťrok prekročí očakávania odbornej verejnosti. Mobilné zariadenia sa tak rozmohli a sú tak prospešné, že je možné, že väčšinu svojho života prežijete s mobilným zariadením,“ vyjadril sa Eric Schmidt.

Pri svojich vyjadreniach neobišiel ani konkurenciu v podobe Apple, no bol k nej milosrdný. Možno práve preto, že bol niekoľko rokov jej súčasťou a bude mať vždy špeciálne miesto v jeho srdci. Na otázku z publika, keď by si mal vybrať, ktorú spoločnosť by chcel riadiť ako generálny riaditeľ, jednoznačne odpovedal, že Apple. Údajne preto, že má najväčšiu finančnú hotovosť.

Zdroj, foto: News CNET

12.10.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+