MojAndroid

Vo svojom prejave na Google Mobile Revolutions konferencii v Tokiu v Japonsku, Eric Schmidt, predseda predstavenstva Google, hovoril o rastúcom počte patentových sporov proti platforme  Android. Ex-CEO Google mal veľa čo povedať o tom, ako sa konkurencia zamerala na Android prostredníctvom súdov a falošných tvrdení o porušovaní patentov.

V poslednej dobe sme pozorovali snahu firiem ako Oracle, Microsoft a Apple, sú čím ďalej viac rozhodnuté „ísť po krku“ Androidu, v nádeji získať podiel na zisku z predaja. Ako všetci vieme, je to veľmi lukratívny obchod, preto majú tieto firmy obrovskú chuť, pochutnať si na súste menom Android. Podľa Schmidta je to len divadielko okolo získania tohto kusu koláča zo stola a súdy sú len súčasťou hry.

Schmidt tiež vysvetlil, prečo sa konkurencia rozhodla žalovať Android priaznivcov:

„Videli sme explóziu predaja zariadení Android hneď od začiatku vstupu na trh, a pretože naše úspechy sú u konkurencie riešené súdmi, nedokážu reagovať inováciami. Nemám z toho všetkého obavy.“

Podobné vyhlásenie bolo od Schmidta prezentované už niekoľko mesiacov dozadu, ale je vždy príjemné, počuť podobné vyhlásenia od popredného manažéra spoločnosti Google.

Podčiarknuté a podtrhnuté: jediným riešením pre zaskočenú konkurenciu na poli , kde jednoznačne vyhráva Android je, riešiť boj podávaním žalôb. Google jednoducho konkurenciu valcuje. Skúste sa len pozrieť na Nokiu, RIM a Microsoft, ktorí mali svoj pevný podiel na trhu a zrazu im „počas noci“ úplne zmizne a ocitnú sa na pokraji prežitia.  

Schmidt si je celkom istý, že Android tento boj prežije. Koniec koncov, je to jeho práca uistiť všetkých, že všetko bude v poriadku. Ale je dobré vedieť, že Google nemá zo sporov obavy.

Ale zdá sa, že upokojujúce slová nie sú to jediné, čo je Google ochotný ponúknuť svojim partnerom.  Keď bol Schmidt požiadaný o odpoveď na otázku o spoluúčasti na financovaní súdnych sporov spoločnosti HTC, Schmidt povedal: “Budeme robiť všetko pre to, aby sa tento spor neprehral.“ Zdá sa, že Google je do sporov zainteresovaný viac, ako sme si doteraz mysleli. A zdá sa, že svojim partnerom poskytne viac, než len morálnu podporu v tomto „patentovom boji“.

Zdroj: androidandme.com

25.7.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+