MojAndroid

Eric Schmidt, ktorý sa stal v poslednom čase hovorcom a prognostikom na všetkých podujatiach a konferenciách, sa posledne vyjadril pre Le Web v Paríži. Spomenul si na príbeh používateľa smartfónu, ktorý musel kedysi čakať dlhé mesiace na aplikácie, ktoré už pre iPhone a iPad boli k dispozícii. Schmidt sa vyjadril, že „o šesť mesiacov to bude naopak“. Poukázal na otvorenosť operačného systému a na množstvo hardvérových partnerov spoločnosti Google, čo predostrel ako argument pre vývojárov, ktorí sa budú výlučne orientovať na vývoj Android aplikácií a bude to ich primárny cieľ.  

Schmidt má v tomto smere pravdu. Android ako dominanta globálneho trhu so smartfónmi, bude napredovať a časy, keď aplikácie boli určené výlučne len pre iOS budú dávno minulé. Väčšina starších aplikácií je dnes už určená pre obe platformy a nové sa objavujú väčšinou už určené výlučne pre oba operačné systémy naraz. Ak nie, čas na ich dodanie je oveľa kratší ako kedysi.

Schmidt je presvedčený, že rok 2012 bude rokom Androidu. Mnoho o smerovaní a vývoji situácie napovedá samotný rok 2011. Faktom ostáva, že Android je v mnohých ohľadoch pred Apple ako operačným systémom pre smartfóny, no stále sa musí uchádzať o pozornosť a pozitívne vnímanie verejnosti. iPhone je stále istý vysoko cenený štandard, ktorý je vo svete smartfónov, vďaka reklame, vnímaný pozitívne. S nástupom verzie Androidu Ice Cream Sandwich a dôrazom na odstránenie roztrieštenosti a množstva verzií, budúci rok vypadá pre Android taký vynimočný, ako ešte nikdy predtým nebol.

Zdroj: http://www.engadget.com/

 

9.12.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+