MojAndroid

Výrobca automobilov LYNK & CO, označovaných od predstavenia v októbri 2016 za „najpripojenejšie vozidlá sveta“, sa spojil so spoločnosťou Ericsson s cieľom pomôcť formovať budúcnosť konektivity vozidiel. Vďaka službe Connected Vehicle Cloud od Ericssonu a svojej poprednej pozícii na trhu v oblasti cloudu a Internetu vecí (IoT) LYNK & CO predviedli prvú zabudovanú funkcionalitu pre zdieľanie vozidiel na svete.

Z výskumu vyplýva, že väčšina vozidiel sa viac ako 90 percent času nevyužíva. Digitálny kľúč od Ericssonu a platforma na zdieľanie vozidiel od LYNK & CO poskytujú prístup k vozidlám LYNK & CO cez smartfón, ktorý umožňuje majiteľovi na diaľku poskytnúť prístup k svojmu autu. Prostredníctvom aplikácie od LYNK & CO môžu majitelia automobilov kontrolovať, sledovať a zdieľať svoje vozidlá cez svoj smartfón, alebo priamo z auta.

Značku LYNK & CO predstavila v októbri 2016 by čínska automobilka Geely, ktorá vlastní aj značku Volvo. LYNK & CO 01 je prvým automobilom, ktorý bol kompletne vyvinutý v digitálnom veku. Konektivita je ústrednou črtou značky LYNK & CO. Jej vozidlá ponúkajú širokú škálu pripojených technológií, ktorých cieľom je uľahčovať život. Aplikácie, zobrazené na veľkom centrálnom displeji, sú prostredníctvom palubnej telematiky nepretržite pripojené ku cloudu LYNK & CO z dielne spoločnosti Ericsson. To vytvára ekosystém s takmer neobmedzenými možnosťami pre vznik funkcií a služieb.

Alain Visser, prezident LYNK & CO, hovorí:

Konektivita je v DNA LYNK & CO a je ústredným mottom našej značky. Naše vozidlá sú vybudované na celom rade technologických základov a Ericsson je naším partnerom prvej voľby pri vývoji nášho digitálneho vozidla. Riešenie digitálneho kľúča sa zrodilo z inovatívnej spolupráce a prostredníctvom cloudovej technológie sme schopní ponúknuť našim zákazníkom úplne novú službu a funkcionalitu.”

Charlotta Sund, riaditeľka pre oblasť Internetu vecí v spoločnosti Ericsson, uviedla:

„Spojením našich jedinečných odborných znalostí v oblasti Internetu vecí a cloudu s hlbokou znalosťou trhu LYNK & CO sme boli schopní spoločne vyvinúť bezpečnú a spoľahlivú platformu, ktorú LYNK & CO potrebuje pre naplneniu motta svojej značky. Naše partnerstvo má zároveň pozitívny vplyv na našu hlavnú obchodnú činnosť, pretože zvyšuje prevádzku v sieťach, ktoré poskytujeme. To dokazuje našu schopnosť riadiť inovácie v niektorých z novo vznikajúcich priemyselných odvetví, ktoré skúmame.“

Zdroj: TS

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!
Najčítanejšie za týždeň

Potrebujete poradiť ? Vyskúšajte Android Fórum

eAutoPortal.sk Prečítajte si novinky zo sveta elektromobilov.

Používateľské recenzie
Fotománia

+