MojAndroid

Spoločnosť Epson nám v Berlíne znovu ukázala okuliare Moverio BT-300, ktoré boli prvýkrát predstavené v Barcelone počas MWC. Teraz sme získali aj bližšie informácie o cene a dostupnosti týchto inteligentných okuliarov, ktoré veľmi pripomínajú Google Glass.

V mnohých smeroch sú ale lepšie. Ich najväčšou výhodou je OLED technológia použitá pri výrobe displejov, ktoré svoj obsah premietajú na šošovky okuliarov. Vďaka tomu je dosiahnutý oveľa lepší zážitok pri používaní okuliarov s prirodzenejšími farbami a plnohodnotnou čiernou. Okuliare sú poháňané systémom Android a ukrývajú niekoľko zaujímavých funkcií.

Moverio BT-300 2

Okuliare sú poháňané procesorom Intel Atom X5 so štyrmi jadrami a vpredu sa nachádza aj 5 MP kamera. Epson Moverio BT-300 obsahujú dokonca aj prvky rozšírenej reality. Nejde celkom o okuliare typu HoloLens, ale napriek tomu sú veľmi využiteľné. Dokážu napríklad veľmi jednoducho zobraziť informácie ukryté za QR kódom. Ovládané sú pohybom hlavy a pribaleným touchpadom, ktorý je s okuliarmi prepojený káblom.

Samozrejme, skutočný potenciál zariadenia je ukrytý v podpore vývojárov tretích strán, ktorí môžu pre okuliare priniesť zaujímavé aplikácie. Zariadenie by sa na trh malo dostať na prelome novembra a decembra a stáť bude 850 EUR. Stále síce nejde o najdostupnejšiu hračku, no najväčší technologickí nadšenci si tu prídu na svoje.

Za pozvanie na konferenciu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Lenovo a Samsung.

Zdroj: Cnet

2.9.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+