MojAndroid

Hlavný vývojár aplikácie AetherSX2, ktorá slúžila ako emulátor hier z konzoly PlayStation na Android zariadenia, sa rozhodol pozastaviť podporu aplikácie. Za týmto rozhodnutím stojí neprimeraná vlna kritiky od používateľov aplikácie, informuje Androidpolice.

Aplikácia AetherSX2 nebude dostávať nové aktualizácie. Dôvodom tohto rozhodnutia je záplava online podvodníkov, množstvo sťažností či dokonca vyhrážky smrťou. Hlavný vývojár emulátora, ktorý vystupuje pod prezývkou Tahlreth, prezradil, že projekt začal ako jeho voľnočasový koníček. V poslednom čase však to prešlo do utrpenia, a ďalej ho už vývoj aplikácie nenapĺňal radosťou.

Neznamená to však úplný koniec aplikácie. Tú si stále môžete stiahnuť v Obchode Play. Nedostáva však najnovšie bezpečnostné aktualizácie, a preto sú jej používatelia vystavení možnému riziku. Nedostáva ani opravy chýb, ktoré sa pri jej používaní vyskytnú. Preto, ak sa rozhodnete AetherSX2 používať, musíte si na menšie chybičky zvyknúť a naučiť sa s nimi žiť.

AetherSX2
AetherSX2
Developer: AetherSX2
Price: Free
  • AetherSX2 Screenshot
  • AetherSX2 Screenshot
  • AetherSX2 Screenshot

Samotný vývojár Tahlreth poskytol vyhlásenie pre vlákno r/EmulationOnAndroid sociálnej siete Reddit, v ktorom sa vyjadril, prečo sa rozhodol skončiť s podporou emulátora. Napísal:

…množstvo dezinformácií od ostatných je ohromujúce. Nehovorím, že kritika nie je oprávnená, no niektorí používatelia už stratili všetky zábrany. Keď ma prestane baviť ďalej vyvíjať aplikáciu, tak ju proste vyvíjať nebudem. Nie som nikomu nič dlžný. Môžete proti mne hlasovať koľko chcete, no nikto z vás mi nedal na vývoj ani používanie aplikácie čo i len 1 dolár. Aplikácia je zadarmo a nikomu nie som dlžný ani cent. Keď sa rozhodnem ďalej nepracovať na jej vývoji, neznamená to že úplne zmizne. Pokračovať bude aj naďalej a vy si ju môžete stále stiahnuť z oficiálnych stránok.

Množstvo problémov sa podpísalo pod zhoršeným zdravím vývojára

Používatelia ho zahrňovali sťažnosťami aj prostredníctvom e-mailu, najčastejšie išlo o nedostatočnú 32-bitovú podporu. Priznáva, že byť jediným vývojárom si vyžiadalo nemalú ujmu na duševnom zdraví. V neposlednom rade varuje fanúšikov, aby sa dávali pozor na podvodníkov vydávajúcich sa za jeho osobu. Dokonca na Twitteri sa objavil falošný účet s jeho menom.

Samsung Galaxy S22
Samsung Galaxy S22 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Poslednú aktualizáciu AetherSX2 dostal 4. novembra 2022, no ďalšia vyzerá, že už nepríde. Tahlrethovou motiváciou nikdy nebol zisk, ale poskytnutie alternatívy k doteraz veľmi priemernému výberu emulátorov PS2. Na bezproblémové používanie emulátora potrebujete najnovšie a najvýkonnejšie zariadenia akými sú napríklad zariadenia série Galaxy S22 od Samsungu. Vývojár odporúča zariadenie výkonovo ekvivalentné minimálne Snapdragonu 845.

Náš tip
Najlepšie mobily do 500 eur | 2023

9.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+