MojAndroid

Od Krotiteľov energií, známych aj ich portálom zaoberajúcim sa radami ohľadom energetickej efektívnosti, prichádza nová appka pre Android. Aplikácia si dáva za cieľ vzdelávať Slovákov o ich spotrebe energií. Pomôže im sledovať spotrebu a náklady na energie v domácnosti, a naučí ich ako urobiť prvý krok pri ich znižovaní.

Energie pod palcom

Vďaka aplikácii EMON budete mať svoje energie pod palcom a už nestratíte prehľad. Používatelia si v nej môžu jednoducho evidovať svoju spotrebu. Pri bezplatnej registrácii môžu zaznamenávať svoju spotrebu energie podľa meracích zariadení denne, týždenne, mesačne či akokoľkvek často budú chcieť.

„Šetrenie nákladov na energie nie je len o nekonečných investíciách do zateplenia, fotovoltaických panelov, či efektívnejších kotlov. Často skôr zaváži to, ako s energiami nakladáme a ako ich konzumujeme,“ vysvetľuje Marián Dlugoš, tvorca EMON.

Náklady na energie a bývanie sú na Slovensku po potravinách druhé najvyššie. Pre priemernú trojčlennú domácnosť to ročne znamená viac než 2 300 eur. 

Stačí pár ťuknutí

Aj malá úspora môže ušetriť veľkú sumu. Evidencia spotreby v EMON je jednoduchá, stačí vám na virtuálnom merači opísať niekoľkými ťuknutiami stav vášho merača v domácnosti. Už zadanie dvoch údajov stačí na vygenerovanie grafu vašej spotreby,  vypočítanej na základe pravidelnosti vášho značenia a reálnej spotreby na vašom merači.

“EMON sme vytvorili pre bežných ľudí, aby sme im pomohli zamyslieť sa nad tým, prečo v jeden mesiac majú spotrebu dva-krát takú ako v iné mesiace,” objasňuje M. Dlugoš.

S touto aplikáciou si môžu domácnosti jednoducho monitorovať svoju spotrebu energií. Výborným príkladom je, že napríklad po investíciách do zateplenia nemusia čakať na ročné vyúčtovanie od dodávateľa, ale zmenu v spotrebe uvidia už o pár dní.

Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.0
Aktuálna cena: Zdarma
Zdroj: tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Robert

    Mám odpočty 10 rokov dozadu… To akože prečo si ich neviem spätne nahodiť? Nikto zase porozmýšľal… Nepoužiteľné….

+