MojAndroid

Hoci nie je Emish značkou, o ktorej by ste počuli každý deň, ich Android TV Box s názvom Emish X800 je naozaj zaujímavým zariadením. Ide o prístroj, pomocou ktorého môžete svojmu televízoru pridať inteligentné funkcie. X800 môžete využiť na streamovanie multimédií z internetu alebo lokálnej siete, avšak v zariadení nájdete aj plnohodnotný Android 5.1.1 Lollipop, ktorý môžet využiť aj na iné činnosti. Môžete si naň inštalovať bežné Android aplikácie a hry, ktoré si môžete spustiť na každom televízore, kde toto zariadenie pripojíte.

emish-x800-1

Výbornou správou je natívna podpora pre multimediálne centrum XBMC. To sa pre vás môže stať plnohodnotnou domácou knižnicou pre vaše filmy a ďalšie multimédiá, ktoré môže pokojne spolupracovať s vašou domácou sieťou a počítačmi v nej. Natívne podporuje Emish X800 TV Box rozlíšenie až 4000 x 2000 pixelov, čo určite poteší všetkých náročných používateľov. O výkon sa stará 8-jadrový procesor Rockchip 3368 so 64-bitovou architektúrou a grafická jednotka PowerVR G6110. Dostupná je aj RAM s hodnotou 1 GB a 8 GB vnútorného úložiska, ktoré je možné rozšíriť o microSD kartu do kapacity 16 GB. Okrem toho ale môžete multimédiá prehrávať z pripojených USB kľúčov a diskov, nakoľko Emish X800 ponúka až 2 USB porty.

emish-x800-4

Z ďalších pripojení je dostupný Bluetooth 4.0, HDMI 2.0, či podpora pre DLNA. Pokiaľ máte smartfón s infračerveným vysielačom, môžete Emish X800 ovládať aj ním. Ak nie, tak na to môžete využiť priložený diaľkový ovládač. Samozrejmosťou je aj slot na LAN kábel, či podpora pre pripojenie k starším televízorom. Rozmery tohto zariadenia pritom predstavujú iba 18 x 11 x 3,2 cm.

emish-x800-2

Emish X800 TV Box podporuje tieto formáty multimédií:

  • Video: 3D, ISO, 4K x 2K, MOV, WMV, MP4, MKV, DAT, H.264, MPG, VC-1, MPEG,
  • Audio: FLAC, RM, MP3, WMA, AAC, OGG,
  • Obrázky: JPEG, PNG, JPG.

emish-x800-3

Zaujímavý Emish X800 TV Box si môžete zakúpiť v zahraničnom internetovom obchode GearBest za cenu 57,50 eura. Pri bezplatnom prepravnom treba počítať s tým, že doručenie môže trvať aj 25 dní.

31.8.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+