MojAndroid

Stephen Elop, CEO Nokie, opäť raz vystúpil na obranu a vysvetľovanie, prečo si fínsky výrobca mobilných telefónov vybral systém Windows Phone 7 ako hlavný operačný systém pre svoje mobilný telefóny.

Posledné vystúpenie bolo na konferencii Qualcomm v San Diegu v Kalifornii, kde Elop opísal, prečo Nokia uprednostnila Microsoft pred Androidom od spoločnosti Google.  

 

Zdôraznil, že nastala bitka na poli systémov pre telefóny a pre Nokiu je dôležitá jednoduchosť mobilných zariadení.

“Náš strategický predpoklad v Nokii je, že existuje možnosť pre tretí a konkurenčný systém, a to je základ na ktorom budeme stavať aj do budúcna.”

Hoci Nokia šéf pripustil, že Android, ktorý je na víťaznom ťažení, by značke priniesol veľký záujem.

„Existuje už mnoho spoločností, ktoré sa pohybujú v tomto priestore, a všetky robia inovatívne a zaujímavé veci,“ povedal Elop. „Bolo by ťažké sa medzi nimi presadiť.“

So spoločnosťou Microsoft a Windows Phone 7, Nokia vidí väčšiu šancu si vytvoriť meno a udržať značku.

Konkrétne by sa Nokia chcela zamerať pri voľbe Windows Phone na odlíšenie sa od takých spoločností ako  Motorola, ktorá sa obrátila na Android, a od HTC, Samsungu a značky ostatných výrobcov mobilných telefónov, ktorí patria k vlajkovým lodiam smartfónov Android. Samozrejme verí, že významnú úlohu zohrá aj partnerstvo z minulosti medzi Microsoftom a Nokiou.

Mobilný priemysel dnes pozná päť hlavných platforiem operačných systémov pre smartfóny – Windows Mobile, iPhone, Android, Palm / WebOS a Symbian – dominujú však len dva z nich a to iPhone a Google Android. Nokia so svojim Symbianom je v podstate von z hry, HP so svojim novým a neznámym WebOS je na neistej pôde, s Androidom, ktorý podporujú špičkový výrobcovia sa všetci naťahujú o kus koláča ktorý obsadil a Windows Phone je pre Nokiu jedinou skutočnou voľbou pre vytváranie zmysluplných mobilných stôp vo vývoji svojich zariadení.

Zdroj: www.cnet.com

12.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+