Je známe, že miliardár Elon Musk má svojské videnie fungovania sveta. Po viacerých úspešných projektoch má aj niekoľko menej úspešných. Napríklad kúpa sociálnej siete Twitter zrejme nebola ideálnym obchodným rozhodnutím, ktoré by Muskovi priniesla závratné zisky. Skôr naopak.
O impulzívnom nápade kúpiť Twitter a následnom pokuse o zrušenie naplánovaného obchodu, sa toho už popísalo dosť. Aj o tom, že od jeho kúpy zmenil Musk viacero funkcionalít, vrátane názvu platformy. Jeden obdobie snáď nebolo týždňa, kedy by Musk neprišiel s nejakou novinkou. Zvyčajne boli v neprospech siete, čomu ale zanovito oponoval.
Na Twitter (sieť X) sa tak postupne vrátili dezinformácie, nenávistné príspevky aj už skôr zablokovaní prispievatelia. Podľa Muska je sloboda slova zrejme dôležitejšia než zaoberanie sa šírením nepravdivých a klamlivých informácií. Aj z tohto dôvodu viacero veľkých firiem prestalo na Twitteri inzerovať svoje produkty a služby, čím Musk prišiel o milióny a milióny dolárov.
Musk to vtedy komentoval neslušným výrokom, ktorým poslal inzerentov do…”teplých krajín”. Po tom, čo odchodom veľkých hráčov prišiel o miliardy USD sa rozhodol, že zažaluje Svetovú federáciu inzerentov (WFA) a obviní ju z nezákonného spiknutia, informuje agentúra Reuters.
Mohlo by vás zaujímať:
- Budeme namiesto prstu či tváre skenovať dlane? Slovenská firma ukázala riešenie
- Sygic upozorní na nízkoemisné zóny a motorkárov zavedie na miesta s pekným výhľadom
- Platíte diaľničnú známku cez mobil? Pozor, môže ísť o podvod!
Inzerenti odpovedali poukázaním na nedostatočné zabezpečenie siete X voči škodlivému a nelegálnemu obsahu, a preto nechcú na tejto platforme inzerovať svoje produkty. Aj keď majú v USA iné obchodné zákony než my a neinzerovanie musia zdôvodniť aj po ekonomickej stránke, je len ťažko predstaviteľné, že by firmy mohli byť donútené inzerovať a investovať svoje finančné prostriedky niekde, kde o to nestoja.